Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 06:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2019, 23:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Byłem, widziałem i ...słabiutko. Jak dla mnie po prostu nuda. Wierciłem się jak diabli w fotelu, bo tam nic praktycznie się ciekawego nie dzieje. Rozumiem: są dzieła eteryczne, utkane z tiulu, ale tu tylko jakieś dalekie popłuczyny po Zanussim i Kieślowskim widzę. Niby cytaty z Felliniego, czy Antonioniego, ale gdyby za Jandę wstawić Komorowską, spokojnie Zanussi mógłby podpisać ten film i nikt by się nie zorientował. Co z tego, że temat aktualny i ważny, jak kompletnie brak pomysłu i jakiegoś nerwu. Moim zdaniem absolutnie położony scenariusz. Janda nawet się stara, ale jej postać jest tak dziwaczna i niepodbudowana psychologicznie, że ciary przechodzą z żalu. O reszcie już nawet nie mówię... Smutniak, ot przewija się po ekranie. Sztuczność zewsząd wyziera i właściwie się tam tylko gada i gada. Znam oczywiście świetne "gadane filmy" , ale do tego trzeba SCENARZYSTY, żeby stworzył krwiste postaci i jakieś CIEKAWE dialogi. Jeżeli Twardoch jest współczesnym gigantem literatury polskiej, to marnie z nami... Tam nic do niczego i nikt do nikogo nie pasuje, jak coś zaczyna iskrzyć od razu się kończy. Łopatologia za to aż furczy. Brak własnego języka filmowego , brak spójnej myśli, nieumiejętność stworzenia wiarygodnego świata bohaterów, no i moim zdaniem nieumiejętne prowadzenie aktorów. Przecież Janda potrafi zagrać o wiele więcej! Film położony koncertowo, na szczęście obniżono ostatnio ceny biletów, więc zmarnowałem jedyne 15 zł. :icon_e_confused:

Aż czekam, że ktoś mnie skontruje i mi objaśni jego (filmu) zalety, bo ja ich nie wiżu.
Nawet nie będę punktował, bo jeszcze by się ktoś obraził.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2019, 18:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Hmm... Nie będę kontrował, bo nie widziałem, ale skoro nie oceniasz roli Jandy wysoko, to ciekawe w sumie, co w niej dostrzegli członkowie jury w Sundance. Tym ciekawsze, że polscy aktorzy znowu aż tak często nagród ma zagranicznych festiwalach w ostatnich latach nie dostają. :icon_e_confused:

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2019, 09:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
Raczej marnie oceniam POSTAĆ graną przez Jandę, a nie samą jej grę aktorską. Co do nagrody: może z oddalenia widzą więcej? Albo też dopiero teraz zauważyli Jandę, którą przecież my już dawno podziwialiśmy, choćby w CzZM, czy z Przesłuchania?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2019, 09:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2016
Posty: 664
Posty na Forum KP: 1073
Chojrak napisał(a):
Raczej marnie oceniam POSTAĆ graną przez Jandę, a nie samą jej grę aktorską. Co do nagrody: może z oddalenia widzą więcej? Albo też dopiero teraz zauważyli Jandę, którą przecież my już dawno podziwialiśmy, choćby w CzZM, czy z Przesłuchania?


No, chyba trudno uznać, że "dopiero teraz" zauważono Jandę na światowych festiwalach. Podziwiano już jej rolę w "Przesłuchaniu", przecież dostała za nią nagrodę aktorską w Cannes. Poza tym także np. Srebrną Muszlę w San Sebastian w 1992 roku za "Zwolnionych z życia". Myślę, że nagroda w Sundance to jest też po części efekt wcześniejszych wyróżnień, fakt, że nie jest tam aktorką zupełnie anonimową.

_________________
"Dostał obsesji na tle żyrandola!"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2019, 20:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Chojrak napisał(a):
Raczej marnie oceniam POSTAĆ graną przez Jandę, a nie samą jej grę aktorską.

Owszem, ale musisz przyznać, że stwierdzenie "Janda nawet się stara" trudno uznać za jakiś wyjątkowy wyraz uznania dla tej roli. :-)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2019, 00:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
nałka napisał(a):
No, chyba trudno uznać, że "dopiero teraz" zauważono Jandę na światowych festiwalach. Podziwiano już jej rolę w "Przesłuchaniu", przecież dostała za nią nagrodę aktorską w Cannes. Poza tym także np. Srebrną Muszlę w San Sebastian w 1992 roku za "Zwolnionych z życia". Myślę, że nagroda w Sundance to jest też po części efekt wcześniejszych wyróżnień, fakt, że nie jest tam aktorką zupełnie anonimową.
Ale to było w Europie i "sto lat temu". W USA Janda raczej nie jest kimś rozpoznawalnym, jak myślę. Nie wiem jak było, raczej sobie samemu próbuję to objaśnić. Całkiem możliwe, że to świetny film, świetna rola - tylko ja nic nie zrozumiałem, dlatego czekam na inne głosy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2019, 11:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2016
Posty: 664
Posty na Forum KP: 1073
Chojrak napisał(a):
Ale to było w Europie i "sto lat temu". W USA Janda raczej nie jest kimś rozpoznawalnym, jak myślę. Nie wiem jak było, raczej sobie samemu próbuję to objaśnić. Całkiem możliwe, że to świetny film, świetna rola - tylko ja nic nie zrozumiałem, dlatego czekam na inne głosy.


Ogólnie w USA Janda pewnie nie jest rozpoznawalna, ale Sundance to dość specyficzny festiwal, bardzo europejski, branżowy, a specjaliści z pewnością mogą Jandę kojarzyć także z filmów, które swego czasu jakoś w Stanach zaistniały, choć od Wajdy, albo z "Mefista", który dostał Oscara dla filmu zagranicznego.

_________________
"Dostał obsesji na tle żyrandola!"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 czerwca 2019, 00:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
"To nie jest dobry film. Jest drętwy i pusty."
T. Raczek

https://www.youtube.com/watch?v=Jazq1QfPk_I


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE