Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sierpnia 2016, 08:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tak, będzie to wersja zrekonstruowana, bo już premiera była jakiś czas temu. Emisji SD na swojej liście nie umieszczam i skupiam się wyłącznie na HDTV. Pozostaje mi tylko po raz kolejny ze smutkiem przyjąć, że TVP Kultura ciągle nadaje w SD i chyba nie prędko się to zmieni, bo do multipleksu wersja 1080i raczej już nie trafi. Lud chce sportu a nie kultury w HD. :(

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sierpnia 2016, 12:42 

Dołączył(a): 27 sie 2016
Posty: 6
Szanse są bo TVP ma w muxie 8, trzy sloty czyli może zrobić tak; dodać tam TVP sport HD i przenieść jeden kanał SD z muxu 3, tym samym kultura będzie mieć wolne miejsce na wersje HD w naziemnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sierpnia 2016, 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Zgoda mogą tak zrobić i bardzo bym chciał żeby tak było, ale obawiam sie że tym dodatkowym kanałem będzie albo coś nowego (chyba coraz mniej prawdopodobne), albo kanał który dostepny jest już w kablówkach i satelicie np TVP Seriale (niedawno wspominał o tym Kurski). Dzięki temu mogą mieć większe wplywy z reklam, bo taki kanał automatycznie dociera do każdego "za darmo" i z pewnością liczba widzów znacząco wzrośnie. Oczywiście najlepiej gdyby była to TVP Kultura, aczkolwiek jestem jakoś coraz gorszej myśli że się tak stanie tym bardziej, że już sie nie mówi o tym kanale w kontekście DVB-T. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by kanał trafił w HD na satelitę.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sierpnia 2016, 15:37 

Dołączył(a): 27 sie 2016
Posty: 6
OK, jeśli idzie o satelite to raczej mogą tam ją umieścić, natomiast tvp seriale nie będzie za darmo gdyż ten kanał jest w kodowanym muxie i zapewne to się szybko nie zmieni.

http://www.cyfrowydoradca.pl/mux4.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sierpnia 2016, 16:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Własnie o udostepnieniu TVP Seriale mówił prezes Kurski więc wcale bym się nie zdziwił gdyby się tam znalazł, albo stworzyli nowy kanał typu TVP Nostalgia (TVP Dokument podobno nie wchodzi w grę). Pożyjemy, zobaczymy.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 18:51 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
MarianPaz napisał(a):
Wczoraj dowiedziałem się, że projekt rekonstrukcji ponad 160 polskich filmów oraz około 30 przedwojennych realizowanych przez PISF oraz Filmotekę Narodową (o których mowa na pierwszej stronie tematu), stoi pod znakiem zapytania i może się okazać, że w ramach "dobrej zmiany" trafią do kosza. Poszukałem informacji i znalazłem co nieco.

2 tygodnie temu ogłoszono wynik konkursu:
Cytuj:
Zakończenie oceny projektów zgłoszonych w ramach konkursu dla poddziałania 2.3.2 POPC

Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jako Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, informuje, iż Komisja Oceny Projektów zakończyła ocenę projektów zgłoszonych w ramach konkursu nr POPC.02.03.02-IP.01-00-001/15 ogłoszonego dla Poddziałania 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”.
Spośród 16 złożonych wniosków o dofinansowanie wyłoniono do dofinansowania 5 projektów, których łączna wartość pozwoli na rozdysponowanie 94,3 mln PLN.
https://cppc.gov.pl/zakonczenie-oceny-projektow-zgloszonych-ramach-konkursu-dla-poddzialania-2-3-2-popc/

Lista projektów wybranych do dofinansowania
Wynika z tego, że środki otrzymały głównie TVP i Polskie Radio, co jest dobrą informacją. Szkoda tylko, że pozostałe projekty nie przeszły.

Zakończenie oceny projektów - lista ocenionych 16 projektów
https://cppc.gov.pl/wp-content/uploads/ ... na-www.xls

Obrazek

Jak widać projekt FN ma ocenę negatywną a PISFu "wniosek przywrócony do oceny formalnej po proteście".

Jak podają w innym dokumencie "nie przewiduje się naborów w 2016 roku" (Poddziałanie 2.3.2
Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury)

Harmonogram naborów wniosków w Programie Polska Cyfrowa
(PDF 282 KB) – obowiązujący od 31 maja 2016 r.

Mam nadzieję, że projekty zostaną poprawione i dostaną ocenę pozytywną, niemniej wielka szkoda, że będzie to w najlepszym wypadku wielomiesięczne opóźnienie. w najgorszym projekty trafia do kosza i trzeba będzie zaczynać od nowa. Dobrze wiemy, że bez potężnych środków publicznych rekonstrukcje idą w ślamazarnym tempie o czym ostatnie kilka lat dobitnie świadczą. :(

Z dobrych informacji zakończono rekonstrukcję 4 filmów Wajdy - Pana Tadeusza, Korczaka, Smugi cienia i Zemsty.


Pana Tadeusza - tego z 1999 r. - to już rekonstruowali po raz drugi, bo wcześniej w miarę zrekonstruowaną wersję parę razy pokazywano na TVP HD i raz na TVP1, 2 maja 2013 r.
Więc przypadek taki sam wystąpił jak przy filmie "Psy".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sierpnia 2016, 11:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tak, to są podobne przypadki, niemniej rekonstrukcja TVP "Pana Tadeusza" prezentuje się na prawdę dobrze. Ciekaw jestem kiedy nowa wersja trafi do TV lub VOD i jakie są miedzy nimi różnice. Zważywszy na to, że TVP ma swoją wersję, nowej należy szukać w innych stacjach. Może z czasem pojawi się w Canal+ gdzie film jest dosyć regularnie emitowany, choć równie dobrze może to być ciągle stara kopia jak w wypadku "Długu", "Mojego Nikifora" czy "Doliny Issy". :(

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sierpnia 2016, 17:16 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 40
Akurat wersja Mojego Nikifora, często puszczana na TVP1 HD i TVP HD wygląda w miarę przyzwoicie, chociaż pewnie nie jest to pierwotna wersja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sierpnia 2016, 08:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
To jest ich własna rekonstrukcja, dlatego puszczaja tą a nie KinoRP. Trochę szkoda, bo ta druga jest lepsza, podobnie jak w wypadku filmu "Psy" czy "Zmróż oczy". Z drugiej strony dziwne, że C+ który wyemitowal tak wiele rekonstrukcji uparcie kilka z wymieninych przeze mnie filmów emituje w starej wersji SD.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 września 2016, 10:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na stronie Filmoteki Narodowej opublikowano zwiastun zdigitalizowanego filmu Hasa "Złoto". Jest on w proporcjach ~2.35:1 dlatego postanowiłem zestawić je z wcześniejszymi, bardzo mocno kadrowanymi.

Wersja telewizyjna z YT vs DVD (screen znalazłem na necie)
Obrazek
Obrazek

Jak widać nie specjalnie różnią sie kadrem natomiast jeden jest ściśnięty a druga rozciągnięty.

Duże różnice w kadrowaniu są dopiero w porównaniu do nowej wersji. Niektóre kadry pochodzą z rożnych dubli dlatego nie są identyczne.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Jak widać w starych wersjach usunięto potwornie dużo obrazu. Przyznam że z checia zobaczyłbym zdigitalizowane "Złoto".

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 września 2016, 10:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Kurczę... W porządku - odrestaurowali "Złoto". Szkoda jednak, że wciąż nie zabrali się za lepsze filmy Hasa, np. "Pożegnania" czy "Wspólny pokój". Rekonstrukcja "Pętli" też chyba jeszcze nieukończona.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 września 2016, 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Złoto" zostało zdigitalizowane, ale jeszcze nie zrekonstruowane i nawet na tym zwiastunie widać jeszcze pewne uszkodzenia i niedoskonałości które są do usunięcia. Oczywiście kwestia doboru tytułów to zawsze kontrowersyjna sprawa, ale o tym decydują właściciele praw do filmów. Niestety na pozostałe tytuły Hasa i nie tylko jego, być może przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, jak zresztą na inne filmy z powodu nie przyznania środków dla PISFu i Filmoteki Narodowej, o czym pisałem wyżej. Jeśli nie uda się pozyskać tak znaczących pieniędzy, to nie prędko doczekamy "Pętli" czy "Pożegnania". :(

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE