Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 07:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Szkoda tyllko, że był kadrowany.

Cytuj:
„Bestia” na 31. festiwalu Il Cinema Ritrovato w Bolonii

W Bolonii w dniach 24 czerwca – 2 lipca 2017 roku odbędzie się 31. edycja festiwalu filmowego Il Cinema Ritrovato, poświęconego odkrywaniu na nowo rzadkich i mało znanych filmów, ze szczególnym uwzględnieniem początków kinematografii i okresu kina niemego. Festiwal organizowany każdego lata przez włoską Cineteca di Bologna jest jednym z największych na świecie festiwali filmów odrestaurowanych cyfrowo. W programie festiwalu premierowy pokaz odrestaurowanego cyfrowo filmu „Bestia” (1917) Aleksandra Hertza z muzyką na żywo w wykonaniu Antonio Coppoli.

Uroczysta repremiera filmu w Polsce planowana jest na jesień tego roku.
http://www.fn.org.pl/pl/news/info/277/bestia-na-31-festiwalu-il-cinema-ritrovato-w-bolonii

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 08:59 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Marian u Ciebie na stronie jest "W planach w ramach programu „Polska cyfrowa” m.in: ....
film "Podróż za jeden uśmiech".
Czy ten film przeszedł "rekonstrukcje" czy tylko "odświeżenie" w ogóle czy projekt doczekał się finału?. Pytam ponieważ Super Polsat HD wyemitował ostatnio ten film i mam mieszane uczucia.
Parę screnów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Od siebie dodam iż film jak na 4:3 emitowany był z dość wysokim bitrate 6-7Mbps co się bardzo rzadko zdarza w CP a na kanale SD zonk 16:9.

PS W sobotę na tym kanale "Vabank", "Pokolenie", "Lekarstwo na miłość" oraz "Cafe pod Minogą". Ciekawe polskie filmy emituje ten kanał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 09:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
W tym tygodniu Stopklatka TV emituje "Żywot Mateusza". Film został zrekonstruowany, ale z listy Mariana wynika, że nie był dotąd emitowany na żadnym kanale HD, wygląda więc na to, że to premiera. Chyba że puszczą starą kopię, ale nie sądzę.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 11:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
MarianPaz napisał(a):
Szkoda tyllko, że był kadrowany.


To w końcu w jakim formacie były oryginalnie "Zaklęte rewiry"?

karel napisał(a):
W tym tygodniu Stopklatka TV emituje "Żywot Mateusza". Film został zrekonstruowany, ale z listy Mariana wynika, że nie był dotąd emitowany na żadnym kanale HD, wygląda więc na to, że to premiera. Chyba że puszczą starą kopię, ale nie sądzę.


Raczej na pewno będzie wersja zrekonstruowana. W sumie Stopklatka to dobry kanał, jeśli chodzi o kino polskie - często pojawiają się tam rekonstrukcje i trochę się dziwię, że częściej nie mówimy o tym kanale w tym kontekście. To kwestia dostępności?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 11:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Pan Anatol napisał(a):
W sumie Stopklatka to dobry kanał, jeśli chodzi o kino polskie - często pojawiają się tam rekonstrukcje i trochę się dziwię, że częściej nie mówimy o tym kanale w tym kontekście. To kwestia dostępności?

Dostępności to może nie, bo w końcu kanał jest w NTC. Bardziej chodzi raczej o to, że nie wszędzie jest on dostępny w HD (w naziemnej jest w SD). Ja dopiero od tego miesiąca mam Stopklatkę w wersji w wysokiej rozdzielczości.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 11:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
No tak, chodzi mi właśnie o dostępność w HD. Niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia z telewizją, szczególnie w HD. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 11:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Pan Anatol napisał(a):
MarianPaz napisał(a):
Szkoda tyllko, że był kadrowany.


To w końcu w jakim formacie były oryginalnie "Zaklęte rewiry"?



Z tego co pamiętam to był w formacie 4:3.
A i tu go tak zapamiętali...
http://www.sklepy24.pl/sklep/e-bluray_com_pl/produkt/zaklete-rewiry-dvd/3746


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 12:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
No widzisz, ja zawsze widziałem ten film już po rekonstrukcji i właśnie w 16:9. To ciekawe, że zdecydowali się kadrować taki nierozrywkowy film. W sumie nie wygląda to chyba aż tak źle, bo widziałem ten film dwa razy i ani razu nie dostrzegłem żadnych "skutków ubocznych" kadrowania, tj. poucinanych głów, zaburzonej kompozycji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 16:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Domell1 napisał(a):
Marian u Ciebie na stronie jest "W planach w ramach programu „Polska cyfrowa” m.in: ....
film "Podróż za jeden uśmiech".
Czy ten film przeszedł "rekonstrukcje" czy tylko "odświeżenie" w ogóle czy projekt doczekał się finału?. Pytam ponieważ Super Polsat HD wyemitował ostatnio ten film i mam mieszane uczucia.
4:3 emitowany był z dość wysokim bitrate 6-7Mbps co się bardzo rzadko zdarza w CP a na kanale SD zonk 16:9.
Ten serial ma zostać zrekonstruowany lub odświeżony przez TVP ale to perspektywa najbliższych 3 lat. Dopiero co ukazało się ogłoszenie o chęci zatrudnienia 10 osób. Dlatego jeszcze poczekasz nim ujrzysz finalny efekt.

BTW Anatol screeny porównawcze do "Zaklętych rewirów" znajdziesz tu - https://rekonstrukcjablog.wordpress.com ... i-seriale/

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 czerwca 2017, 21:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
MarianPaz napisał(a):
Domell1 napisał(a):
Marian u Ciebie na stronie jest "W planach w ramach programu „Polska cyfrowa” m.in: ....
film "Podróż za jeden uśmiech".
Czy ten film przeszedł "rekonstrukcje" czy tylko "odświeżenie" w ogóle czy projekt doczekał się finału?. Pytam ponieważ Super Polsat HD wyemitował ostatnio ten film i mam mieszane uczucia.
4:3 emitowany był z dość wysokim bitrate 6-7Mbps co się bardzo rzadko zdarza w CP a na kanale SD zonk 16:9.
Ten serial ma zostać zrekonstruowany lub odświeżony przez TVP ale to perspektywa najbliższych 3 lat. Dopiero co ukazało się ogłoszenie o chęci zatrudnienia 10 osób. Dlatego jeszcze poczekasz nim ujrzysz finalny efekt.


Domellowi nie chodzi o serial tylko o film kinowy " Podróż za jeden uśmiech " zrealizowany notabene z serialu o tym samym tytule. Ale osobiście nie sądzę by był zrekonstruowany.
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=121382


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 czerwca 2017, 06:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Wiem dlatego napisałem że w planach jest wersja odcinkowa. To nie przeszkadza by potem zmontować wersję kinową, taką jaką podobno mieli zrobić z serialem "Chłopi". Tu chyba na zapowiedziach się skończyło.

Sam film na pewno nie został zrekonstruowany, zresztą gdyby tak było, to byłaby na końcu o tym informacja.
http://sfkadr.com/pl/movies/423/podroz- ... miech.html

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 czerwca 2017, 11:17 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Pan Anatol napisał(a):
No tak, chodzi mi właśnie o dostępność w HD. Niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia z telewizją, szczególnie w HD. ;)

Z tą "dostępnością" jest właśnie ciekawa sprawa. Wie ktoś czy oprócz sieci kablowych Stopklatka HD nadaje na satelicie ??
Pytam bo http://www.cyfrowypolsat.pl/redir/program-tv/program-tv-pionowy-single-channel.cp?chN=stopklatka-hd pisze iż jest u nich kanał HD ? Ja ten kanał HD ani u rodziców go nie widzę ani tym bardziej u siebie po przeskanowaniu satki na dekoderze (oczywiście poza SD)
Jeśli ktoś zna parametry nadawania tego kanału HD to niech go proszę udostępni w lipcu kultowe polskie komedie na tym kanale.

„Miś” – 2 lipca oraz 13 sierpnia, niedziele 20:00
„Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” – 9 lipca, niedziela 20:00
„Seksmisja” – 16 lipca, niedziela 20:00
„Vabank” – 23 lipca, niedziela 20:00
„Vabank II, czyli riposta” – 30 lipca, niedziela 20:00
„Kingsajz” – 6 sierpnia, niedziela 20:00
„Kogel-mogel” – 20 sierpnia, niedziela 20:00
„Galimatias, czyli Kogel-mogel II” – 27 sierpnia, niedziela 20:00

źroło Satkurier


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE