Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 21:23 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Kazimierz Jankowski napisał(a):
Do wczorajszej emisji, do której sam zachęcałem, nie można mieć wątpliwości że była emisją 16:9. Chociaż moim zdaniem była dziwna bo winieta początkowa była powiększona. Nie wiem jak ta winieta wygląda na BD. W filmach Barei czołówki są formatu 4:3(np:Brunet wieczorową porą) dopiero później obraz przechodzi do formatu 16:9. Dlatego mam prośbę do Domella skoro masz ten serial na BD czy mógłbyś sprawdzić jak to wyglada w rzeczywistości.

Pozdrawiam

Jeśli się dokopie tylko do pudła z tym serialem (jestem na etapie przeprowadzki) to napisze co i jak chodź wydaje mi się iż tutaj mamy stałe 16x9.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Chyba jednak nie, jakiś czas temu była emisja na TVP Kultura i wydaje mi się, że była jednak w 4:3.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Domell1 napisał(a):
Kazimierz Jankowski napisał(a):
Do wczorajszej emisji, do której sam zachęcałem, nie można mieć wątpliwości że była emisją 16:9. Chociaż moim zdaniem była dziwna bo winieta początkowa była powiększona. Nie wiem jak ta winieta wygląda na BD. W filmach Barei czołówki są formatu 4:3(np:Brunet wieczorową porą) dopiero później obraz przechodzi do formatu 16:9. Dlatego mam prośbę do Domella skoro masz ten serial na BD czy mógłbyś sprawdzić jak to wyglada w rzeczywistości.

Pozdrawiam

Jeśli się dokopie tylko do pudła z tym serialem (jestem na etapie przeprowadzki) to napisze co i jak chodź wydaje mi się iż tutaj mamy stałe 16x9.


Nie ma pośpiechu. Wiadomo,że przy przeprowadzkach są bardziej zajmujące sprawy na głowie.

Pan Anatol napisał(a):
Chyba jednak nie, jakiś czas temu była emisja na TVP Kultura i wydaje mi się, że była jednak w 4:3.


No Panie Anatolu to jest nas dwóch którym się wydaje że czołówka serialu "Chłopi" jest w 4:3.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 czerwca 2017, 23:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Przepraszam, pomyliłem się - myślałem, że mówimy o "Z biegiem lat, z biegiem dni". :oops: Co do "Chłopów", tak się składa, że nawet natrafiłem raz w TVP Kultura na czołówkę serialu, ale nie pamiętam szczegółów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 czerwca 2017, 18:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Cytuj:
Także przy rekonstrukcji „Pana Tadeusza” Wajda od początku osobiście brał udział. Bardzo zależało mu na tym, by usunąć znaki czasu i uszkodzenia na taśmie.

- Wymalowaliśmy mikrofony, które pojawiły się w kadrze, linki metalowe podtrzymujące dekorację, ustabilizowaliśmy tętnicę na szyi księdza Robaka w scenie, w której on umiera. Tam była scena z bliskim planem. Ksiądz Robak umarł, a na zbliżeniu było widać, że tętnica nadal mu bije. Ustabilizowaliśmy tętnicę i teraz ksiądz Robak w filmie naprawdę umiera – mówi Łukasz Rutkowski, prezes firmy rekonstrukcyjnej
O rekonstrukcji jest pod koniec materiału.
http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/pa ... 34512.html

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 09:12 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
MarianPaz napisał(a):
Cytuj:
Także przy rekonstrukcji „Pana Tadeusza” Wajda od początku osobiście brał udział. Bardzo zależało mu na tym, by usunąć znaki czasu i uszkodzenia na taśmie.

- Wymalowaliśmy mikrofony, które pojawiły się w kadrze, linki metalowe podtrzymujące dekorację, ustabilizowaliśmy tętnicę na szyi księdza Robaka w scenie, w której on umiera. Tam była scena z bliskim planem. Ksiądz Robak umarł, a na zbliżeniu było widać, że tętnica nadal mu bije. Ustabilizowaliśmy tętnicę i teraz ksiądz Robak w filmie naprawdę umiera – mówi Łukasz Rutkowski, prezes firmy rekonstrukcyjnej
O rekonstrukcji jest pod koniec materiału.
http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/pa ... 34512.html

Czyli rekonstrukcja nowsza ta od TVP? Pytam bo ta TVP datowana jest na 2009 i się raczej pisze o cyfrowej kopi .... Chciałbym zobaczyć efekty rekonstrukcji na nośniku ale pewnie marzenia ściętej głowy

Garść screenów z emisji TVP

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PS Garść screenów z rekonstrukcji Pana Tadeusza z 1928 .... aż szkoda że TVP Kultura nie nadaje w FHD

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 17:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Rekonstrukcja jest jak dobrze pamiętam z 2016 roku. Ciekawe jak wygląda nowsza na tle tej starszej.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 08:01 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
Wersja Pana Tadeusza z 2009 została zeskanowana prawdopodobnie na Telekinie HD, skutkuje to m.in. tym że między ujęciami zachodzi warp taśmy.
Skan do rekonstrukcji Chimneya został wykonany w TVP w rozdzielczości 4k, 4k, co skutkuje zdecydowanie wyższej jakości materiałem wejściowy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 13:07 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Nie widzę czy były wrzucane screeny z "Zemsty" Wajdy rekonstrukcja Di Factory.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 czerwca 2017, 20:44 

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 29
Il Cinema Ritrovato DVD Awards 2017: The Finalists
DEKALOG
(Poland, 1985) by Krzysztof Kieślowski
Arrow Films (blu-ray + dvd)
...
WAJDA
(Poland, 1954-2013)
Cyfrowe Repozytorium Filmowe (Digital Film Repository) (dvd)

MARTIN SCORSESE PRESENTS: MASTERPIECES OF POLISH CINEMA
(Poland, 1958-1988)
Di Factory (blu-ray)
...
Cytuj:
https://festival.ilcinemaritrovato.it/wp-content/uploads/2017/06/maxresdefault-1-1024x576.jpg
We strongly believe that Il Cinema Ritrovato DVD Awards is one of the most important events in the world of such kind. A place where digitally restored features and all our work of preserving national heritage can be well presented and appreciated. Throughout all years that DI Factory works on digital restoration, we clearly see how crucial nowdays is to let the audience watch old films in the best quality of picture and sound. We are sure they are one of the most important factors that can encourage especially young viewers to discover world cinema classics.

That is why we decided to submit our Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema collection of Blu-rays to DVD Awards. The unique release of 24 digitally restored titles of Polish Classics on Blu-rays, in the best possible quality, with English and French subtitles, in 3 boxes each containing 8 movies (two of which are nominated to DVD Awards 2017). This Blu-ray collection is the culmination of the entire theatrical retrospective that took place earlier and that was an extraordinary event, the celebration of Polish Cinema Classics shown to audiences all over the world in USA, Canada, China, Australia, UK and Ireland, and now France and Spain. Martin Scorsese who never hid his fascination with Polish cinema – chose Polish films by himself from the list of 70 digitally restored titles. He selected 24 he believed to be the most interesting or artistically inspiring. It is fair to say that no other cinematography was honoured in such a way.

All these films on Blu-rays allows the preservation of National Film Heritage in form accessible to much bigger audiences than just a movie goers and wil make it possible for all current and future lovers of Polish cinema to easily access those masterpieces at any time.

Our collection has interesting design – artistic and esthetic – each box is definitely not a standard one. We filled that these masterpieces deserves something special. Each feature has its own unique and specially designed visual sign and has an original cover that is inspired by the film plot. Each box includes also a small booklet with directors bio, short synopsis, special words from Martin Scorsese, the story of entire project Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema, professional explanation about what digital restoration is and of course more info about all companies, institutions and partners that became part of this special project. The collection is published and designed by: DI Factory; partners: Kadr Film Studio, Tor Film Production, Zebra Film Studio, CRF and The Film Foundation. Project was supported by: Polish Film Institute, National Audiovisual Institute, Ministry of Culture and National Heritage and TAKT.

We can tell few words about our local Polish market. More and more digital restoration are made, but it is more often that these films go back to digital repositories and are not available to wide audience as much as they should be. That’s why our collection Martin Scorsese Presents can be named the biggest Blu-ray edition of all times in Poland. Our local film festivals (like Gdynia Film Festival) started the classics section and that’s great! Some screenings as “new premiers after restoration” are also made in one of Warsaw cinemas. We strongly believe that what we should do in the future is to: prepare the digitally restored content (which meet certain, agreed standards) of our Polish Classics, have dedicated cinemas where it can be regularly shown to the audience, remember also about VOD users – let them choose from as many old titles as possible, promote the idea of digital restoration. And what’s more – open our market for foreign films classics. Treat it all as world cinema heritage that makes our culture so rich and various.

**********

Jędrzej Sablinski
CEO
DI Factory

MARTIN SCORSESE PRESENTS: MASTERPIECES OF POLISH CINEMA (Poland, 1958-1988) DI Factory (Blu-ray)

–> Nominated to DVD Awards: BOX 2, BOX 3


Edit:
Tagi [img] zmieniono na [url] - zbyt duży rozmiar zdjęcia!

Moviemaker


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 czerwca 2017, 22:30 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Kazimierz Jankowski napisał(a):
.... W filmach Barei czołówki są formatu 4:3(np:Brunet wieczorową porą) dopiero później obraz przechodzi do formatu 16:9. Dlatego mam prośbę do Domella skoro masz ten serial na BD czy mógłbyś sprawdzić jak to wyglada w rzeczywistości.

Pozdrawiam

Sprawdzone 16:9 całość leci włącznie z napisami początkowymi (więc nie jest tak że czołówka leci 4:3 a potem 16:9)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PS Przedwczoraj natknąłem się w Kino Polska na zrekonstruowane "Zaklęte rewiry". Szkoda że nie nadają w HD :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 czerwca 2017, 23:42 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
To prawda, szkoda ale jest tutaj w 720p: https://vod.pl/filmy/zaklete-rewiry/c434e23

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE