Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 06:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 marca 2017, 09:12 

Dołączył(a): 09 cze 2016
Posty: 38
Posty na Forum KP: 40
MarianPaz napisał(a):
Ciekawostka z aukcji i Allegro - wydanie "Wesela" rozdawane ale nie przeznaczone do sprzedaży. W takiej postaci jest pewnie całkiem sporo zrekonstruowanych filmow dzięki PKO.

Masz rację, sporo. Szkoda tylko, że na DVD i wewnętrznie. Praktycznie wszystkie filmy w których rekonstrukcji PKO było mecenasem.
"Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Miś", "Nie ma róży bez ognia", "Poszukiwany, poszukiwana", "Brzezina", "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", "Kanał", "Krajobraz po bitwie", "Panny z Wilka", "Polowanie na muchy", "Kingsajz", "Rejs", "Mój Nikifor", "Ubu Król", "Wesele" Smażowskiego, "Zmruż oczy". Nieobjęta mecenatem "Ziemia obiecana".
Były plany wydania Machulskiego - "Vabank", "Vabank II, czyli riposta", "Deja Vu", "Seksmisja" , ale nie wiem czy wypaliły.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2017, 17:08 

Dołączył(a): 16 lut 2017
Posty: 28
MarianPaz napisał(a):
Ciekawostka z aukcji i Allegro - wydanie "Wesela" rozdawane ale nie przeznaczone do sprzedaży. W takiej postaci jest pewnie całkiem sporo zrekonstruowanych filmow dzięki PKO


Wesele się pojawiło też w tej kolekcji:

http://www.dvdmax.pl/kolekcja-mistrzowi ... s=Y2VuZW8=

Ale nie wiem czy ta kolekcja była na sprzedaż czy tylko jako prezenty (mi się kiedyś to dostało przy jakiejś okazji).

Tytuły:
1. Popiól i diament
2. Rękopis znaleziony w Saragossie
3. Pociąg
4. Austeria
5. Salto
6. Sanatorium pod klepsydrą
7. Matka Joanna od aniołów
8. Seksmisja
9. Do widzenia, do jutra
10. Trzeba zabić tę miłość
11. Giuseppe w Warszawie
12. Ostatni dzień lata
13. Vabank
14. Vabank II, czyli riposta
15. Niewinni czarodzieje
16. Eroica
17. Wielki Szu
18. Faraon
19. Jowita
20. Wesele

Obrazek

_________________
Forumowy insider branży rekonstrukcyjnej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2017, 17:24 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3406
Posty na Forum KP: 537
Była na sprzedaż, mam ją całą.

_________________
...i zdanżam na czas proszę pana! www.mariuszgorczynski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2017, 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Industry Insider napisał(a):
Wesele się pojawiło też w tej kolekcji:

http://www.dvdmax.pl/kolekcja-mistrzowi ... s=Y2VuZW8=

Ale nie wiem czy ta kolekcja była na sprzedaż czy tylko jako prezenty (mi się kiedyś to dostało przy jakiejś okazji).

Zgadza się, ale o tym zestawie pisaliśmy wielokrotnie na starym forum, a poza tym tam jest "Wesele" Wajdy a nie Smarzowskiego o którym pisałem stronę wcześniej. Ten pierwszy można obejrzeć choćby w VOD, a ten drugi nie jest dostępny nigdzie.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2017, 18:36 

Dołączył(a): 16 lut 2017
Posty: 28
Cytuj:
Zgadza się, ale o tym zestawie pisaliśmy wielokrotnie na starym forum, a poza tym tam jest "Wesele" Wajdy a nie Smarzowskiego o którym pisałem stronę wcześniej.

Faktycznie "Wesela" mi się pomyliły :)

Ale tak czy inaczej, sytuacja ta spowodowana jest tym, że studia "siedzą" na tych wszystkich filmach i nie chcą udzielać licencji na wydania za normalne pieniądze, tylko życzą sobie jakieś nierealne sumy. To jest główny powód dla którego nikt tego nie wydaje, a jak już to tylko jak dostanie dofinansowanie z pańśtwa ew. właśnie od jaiegoś sponsora.
Tak do dokładnie wygląda z MS Presents. PISF i ktoś tam jeszcze dał na to ogromny grant, który głównie poszedł na koszty licencji, a i tak te wydania, mimo dofinansowania, są piekielnie drogie.
Gdyby zestaw Wajdy miałbyć wydany to podobno musiałby kostować jakieś 2200 PLN :) Dlatego wyszedł tylko jako prezent i to w bardzo małej ilości.
A na przykład takie "Na srebrnym globie", które jeździ po festiwalach po całym świecie (tutaj studia łaskawie daję te filmy, głównie dlatego, że stawka jest ustalona z góry i międzynarodowa) a na pokazach zawsze jest pełno (ostatnio na Berlinale pokaz był calutki zawalony co do pierwszych rzędów, to samo Lincoln Center w NY rok temu), nie wyszedł jeszcze nigdzie ani na DVD ani na Blu-ray. Państwo daje kasę na rekonstrukcje, więc studia w ogóle się nie przejmują sprzedażą, bo po co?

I dlatego też za cenę jednego zestawu MS Presents kupiłem ostatnio na Zavvi kolekcję Blu-ray Spielberga (8 filmów), Kubricka (8 filmów) i Hitchcocka (11 filmów), zestaw siedmiu "Koszmarów z ulicy Wiązów", 5 sezonów jakiejś animacji Star Wars i Ojca Chrzestnego 1-3. W sumie 36 filmów i 5 sezonów serialu, wszystko Blu-ray.

Tak więć to studia filmowe, Filmoteka Narodowa i WFDiF ograniczają dostęp do naszych wspólnych dóbr jakimi są fimy wyprodukowane przed 1989 rokiem, licząc na okazje typu MS czy Wajda, co oczywiście jest mieleniem pańśtwowych pieniędzy w kółko.

_________________
Forumowy insider branży rekonstrukcyjnej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2017, 19:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tylko zauważ, że nawet mało który nowy polski film wychodzi na Blu-ray i czasem dobry wynik frekwencyjny nie daje gwarancji, że pojawi się na BD. Za to coraz więcej tytułów wydają Niemcy. Szkoda że nie sięgają po klasykę.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2017, 19:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Industry Insider napisał(a):
Ale tak czy inaczej, sytuacja ta spowodowana jest tym, że studia "siedzą" na tych wszystkich filmach i nie chcą udzielać licencji na wydania za normalne pieniądze, tylko życzą sobie jakieś nierealne sumy. To jest główny powód dla którego nikt tego nie wydaje, a jak już to tylko jak dostanie dofinansowanie z państwa ew. właśnie od jakiegoś sponsora.


Przykro to słyszeć. A czy istnieje jakaś szansa na to, że ta sytuacja kiedyś się zmieni?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 marca 2017, 22:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2017
Posty: 2
MarianPaz i jak tam Kingsajz, widziałeś wersję po rekonstrukcji z polsatu, moim zdaniem wygląda całkiem ?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Proszę osoby z forum jeśli tylko ktoś coś będzie wiedział o wersji REMASTERED (rekonstrukcji cyfrowej), która będzie emitowana w TV wszelakiej to proszę o info, się zgra dla potomnych.

Edit:
Nie piszemy postu pod postem - są dwie godziny na edycję. Połączyłem.

Moviemaker


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 marca 2017, 01:48 

Dołączył(a): 16 lut 2017
Posty: 28
MarianPaz napisał(a):
Tylko zauważ, że nawet mało który nowy polski film wychodzi na Blu-ray i czasem dobry wynik frekwencyjny nie daje gwarancji, że pojawi się na BD.

Ojejku, od czego tu zacząć... :)
Więc tak, produkcja filmów w Polsce, jak to się odbywa i na czym się zarabia.
Otóż w Polsce (jak i w innych kinematografiach światowych, z wyłączeniem USA, Indii, Turcji i chyba ostatnio Chin) zarabia się zasadniczo na produkcji filmu. Dystrybucja to taki miły dodatek i często deal z dystrybutorem jest już wliczony w budżet (realny, w sensie gotówkowy) filmu. Tak więc powiedzmy, że film został zbudżetowany na 5 mln. Składamy do PISFu wniosek o dofinansowanie 50% i powiedzmy, że mamy dobre nazwiska (scenariusz, reżyser, operator) to dostajemy 2.3 mln (często obcinają i nie dają pełnego 50%, just for the fuck of it, zasadniczo...). Mamy 300 tyś od dystrybutora, może ze 200 tyś od sponsorów, czyli jest 2.8 mln z potrzebnych 5. Fajnie, oczywiście jako producent jesteśmy goli i nie mamy praktycznie ani grosza (tyle, żeby biuro utrzymać), więc szukamy tzw. "ko-producentów". Zasadniczo polega to na tym, że biega się i żebrze po studiach, rentalach kamer i światła, dźwiękowcach, post-produkcji, etc. i robi się taki deal, że rental kamer powinien być za powiedzmy 200 tyś, ale rental zjeżdża do 140 i zostaje koproducentem na kolejne 140 tyś. W ten sposób usługa teoretycznie kosztuje 280 tyś, ale gotówki przepływa tylko 140 tyś i producent oszczędza 60 tyś. W post-produkcji, gdzie jest ogromna konkurencja można dostać za usługę powiedzmy 25 tyś w gotówce, ale wkład na papierze jest 80 tyś.
Takie wkłady ma też często producent, scenarzysta, operator, etc. Zwłaszcza producent może tutaj ładnie naściemniać w papierach. Tak więc film o budżecie 5 mln jest realizowany za powiedzmy 2.8 mln, z czego producent przynajmniej jakieś 200 tyś sobie zostawi, więc faktycznie za 2.6 mln :). Tak w skrócie (aha, za granicą zachodnia jest to bardziej ucywilizowane, producent zarabia na produkcji legalnie, ale za dobre wyniki w dystrybucji może dostać dodatkowe punkty przy aplikowaniu na kolejne dotacje, więc warto robić szeroką dystrybucję). Producent zarabia więc ma zasadniczo dystrybucję w poważaniu, bo w porównaniu z tym co można zarobić na produkcji to są groszowe sprawy. Prawa więc dostaje jakiś tam dystrybutor (zazwyczaj za pieniądze, ale też za darmo i rozlicza się z procentu), który zarabia na kinach, prawach do kanałów TV premium, prawach do kanałów TV otwartych, trochę na VOD ostatnio, ale rynek home video podupada, więc nikomu nie chce się inwestować czasu i pieniędzy w wydania DVD/Blu-ray. Zazwyczaj lepiej jako insert DVD sprzedać niż tłuc 10 tyś płyt, które potem zalegają.

Tu jest sendo sprawy. Rynek polskich filmów na Blu-ray jest ograniczony do krótkich serii po 1000-2000 płyt. Może w przypadku filmów nowych trochę więcej, ale przy naszym narodowym umiłowaniu do piractwa i omijania płacenia, to naprawdę mówimy o ograniczonej liczbie potencjalnych nabywców. I to muszą studia nasze i producenci zrozumieć, że aby przy 1000-2000 płyt można było zaoferować logiczną cenę, to te licencje muszą być tanie po prostu.

_________________
Forumowy insider branży rekonstrukcyjnej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 marca 2017, 08:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Jeśli chodzi o nośniki to nim nasi dystrybutorzy porzucą DVD, zachodni świat pewnie będzie już bawił się w BD 8k o ile dalej będą one w ogóle istnieć . :D Już w temacie o Blu-ray kiedyś robiłem grafikę obrazującą dosyć spory spadek tytułów wydawanych w Polsce na przestrzeni 10 lat.

Obrazek

Nie zanosi się na tendencję wzrostową i jedyne w czym żywię nadzieję, to rozwój rynku VOD. Szkoda że uwalono projekt PISFu który zakładał powstanie serwisu VOD. Teraz nie wiadomo ile przyjdzie nam czekać na tego typu ofertę. Dobrze gdyby dogadali się z jakim obecnie funkcjonującym serwisem lub dodali więcej tytułów na VOD.pl

R2D2 napisał(a):
MarianPaz i jak tam Kingsajz, widziałeś wersję po rekonstrukcji z polsatu, moim zdaniem wygląda całkiem ?
Przeglądałem pobieżnie nagranie na dekoderze i prezentuje się całkiem nieźle. :)

Co do filmów to ja zawsze informuję o emisjach, zwłaszcza premierowych lub tych o rzadkich powtórkach.

R2D2 napisał(a):
MarianPaz i jak tam Kingsajz, widziałeś wersję po rekonstrukcji z polsatu, moim zdaniem wygląda całkiem ?
Przeglądałem pobieżnie nagranie na dekoderze i prezentuje się całkiem nieźle. :)

Co do filmów, to ja zawsze informuję o emisjach, zwłaszcza premierowych lub o rzadkich powtórkach.


Edit:
Nie piszemy postu pod postem! Są dwie godziny na edycję, o co tak kiedyś walczyliście. Połączyłem. Następnym razem będą już ostrzeżenia. Dwa posty wyżej była taka sama sytuacja u debiutanta, teraz "stara gwardia" daje zły przykład...

Moviemaker

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 marca 2017, 17:52 

Dołączył(a): 16 lut 2017
Posty: 28
Pan Anatol napisał(a):
Przykro to słyszeć. A czy istnieje jakaś szansa na to, że ta sytuacja kiedyś się zmieni?

To jest problem systemowy, to jest problem myślenia ludzi rodem z głębokiego PRLu, którzy tym zarządzają, problem kolesiostwa, sitw itp. Zmiana pokoleniowa musi nastąpić i minąć jeszcze wiele lat. Zresztą to jest tak jak z wieloma idiotyzmami w Polsce.

Polecam swoją drogą artykuł pt. "Potop w Fimotece" z Newseek Polska 11/2017.
To jest kwintescencja myślenia pańśtwowych instytucji. Projekt Nitro kosztował ponad 20 mln złotych, sama promocja zrekonstruowanego filmu "Mania" kosztowała jakieś 2 mln. Wyposażenie Niny w skanery, macierze, stanowiska do rekonstrukcji to kolejne 20 mln zł. Wystarczyło nie wydawać tej kasy w Niemczech na sprzęt, tylko zbudować porządne archiwum a i jeszcze by zostało mnóstwo pieniędzy na rekonstrukcje wykonywane na rynku przez firmy rekonstrukcyjne które potrafią to robi.

_________________
Forumowy insider branży rekonstrukcyjnej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 marca 2017, 18:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Moviemaker napisał(a):

Edit:
Nie piszemy postu pod postem! Są dwie godziny na edycję, o co tak kiedyś walczyliście. Połączyłem. Następnym razem będą już ostrzeżenia. Dwa posty wyżej była taka sama sytuacja u debiutanta, teraz "stara gwardia" daje zły przykład...

Moviemaker
A wal ostrzeżenia skoro poprawi Ci to humor. Jak się pisze posty na smartfonie to czasem przytrafia się taka historia, a robisz aferę jak by scalenie tych pewnie kilku postów wszystkich użytkowników na tydzień byłoby wielce zajmujące. Jeśli tak to niech ktoś dostanie funkcję moderatora. Błędy każdemu się zdarzają a jest ciekaw jaki procent moich postów musiałeś poprawiać. :)

Industry Insider napisał(a):
To jest kwintescencja myślenia pańśtwowych instytucji. Projekt Nitro kosztował ponad 20 mln złotych, sama promocja zrekonstruowanego filmu "Mania" kosztowała jakieś 2 mln. Wyposażenie Niny w skanery, macierze, stanowiska do rekonstrukcji to kolejne 20 mln zł.
Gdyby za te pieniądze zlecili rekonstrukcję firmom zewnętrznym to mieli byśmy już kilkadziesiąt dodatkowych odnowionych filmów. Jak dobrze pamiętam to oni otrzymali dotację z UE więc kasa powróciła do Niemców.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE