Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "Kurier"
PostNapisane: 2 września 2019, 08:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2016
Posty: 1062
Posty na Forum KP: 6173
No i obejrzałem wczoraj w TV. To, że to film słaby nie tyle mnie zszokowało, co nazwisko jego reżysera. Jak Pasikowski mógł wypuścić coś tak słabego i banalnego?
Holt i Karel właściwie już opisali większość słabostek tego "dzieła". Mnie uderzyły nawet nie tyle braki warsztatowe, czy komputerowe malowanki ale absolutny brak pomysłu na film. Nowak-Jeziorański zasłużył na coś więcej niż landrynkowy plakacik, a przecież tej postaci realnie tam nie ma w ogóle!
Jest jakiś ( w zamiarze) pseudo- James Bond, co to nawet fajnej babeczki nie tknie, jeno prawi patriotyczne komunały.
No niestety, ale wychodzi, że Pasikowski (!!!) machnął polityczną agitkę "ku pokrzepieniu serc". A żeby nieco podkręcić emocje dodał komiksowy wątek szpiegowski.
Film jest fałszerstwem podwójnym: nie tylko zafałszowano postać Nowaka-Jeziorańskiego, ale co gorsza, zafałszowano także obraz Powstania Warszawskiego. 75 lat po wybuchu PW wiemy o wiele więcej o jego prawdziwych przyczynach i realnych skutkach, ergo - każde miganie się od tej wiedzy to dziecinada, fałszerstwo, lub jedno i drugie.
Za film o Kurierze Jeziorańskim daję 3/10, za film stricte wojenno-przygodowy od biedy 3,5/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE