Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 stycznia 2022, 15:12 

Dołączył(a): 19 lut 2021
Posty: 27
Sztuka dla sztuki. Czy to będzie 100 czy 200 Mbit/s, różnicy się nie zauważy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 stycznia 2022, 17:34 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Mylisz się, to nie ma nic wspólnego ze "sztuką dla sztuki". Taka wersja jest przeznaczona po prostu do oglądu po reko i musi spełniać określone standardy. W odpowiednich warunkach widać każdą różnicę.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 stycznia 2022, 11:19 

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 29
Moviemaker napisał(a):
Widziałem jeszcze wersję 205 Mbit/s - to dopiero robi wrażenie ;-) Oczywiście nie online (plik prawie 150GB).

Format mxf czy coś innego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lutego 2022, 01:00 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Musiałbym zajrzeć jaki to był "kontener" (być może mxf), pamiętam, że 4:2:2 HQ z ProResa.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lutego 2022, 22:26 

Dołączył(a): 13 maja 2019
Posty: 18
35mm.online ciągle przedłuża darmowy okres próbny - tym razem filmy można oglądać za darmo do końca lutego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lutego 2022, 23:19 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
Ciągle mnie irytuje interfejs w tym serwisie. Nie ma (albo nie potrafię) wyświetlić filmu wg daty dodania. Nie widzę też jednoznacznego określenia wszystkich, a nie wybranych filmów, które są/będą w bibliotece premium. No i fajnie jakby dodali dział "w produkcji" ale to raczej pobożne życzenia...
Są też teoretycznie otwarci na sugestie co do rekonstrukcji ze swojej bazy. Ja zgłosiłem filmy "Stan strachu" i "Anioł w szafie", jakby kiedyś doszły do skutku, to bym się ucieszył...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lutego 2022, 12:12 

Dołączył(a): 22 sie 2020
Posty: 28
dev napisał(a):
Są też teoretycznie otwarci na sugestie co do rekonstrukcji ze swojej bazy. Ja zgłosiłem filmy "Stan strachu" i "Anioł w szafie", jakby kiedyś doszły do skutku, to bym się ucieszył...


W jaki sposób się z nimi kontaktujesz? Wg mnie powinni podać pełną bazę filmów po digitalizacji, nawet tych które nie są udostępniane w serwisach VOD czy TV ale są poddane temu procesowi aby zakonserwować materiały będące w archiwum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lutego 2022, 21:48 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
Normalnie mailowo, tylko o ile ci z serwisu 35mmonline są responsywni, o tyle wszelkie pytania dotyczące rekonstrukcji kierują do WFDiF, a tamci niespecjalnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lutego 2022, 22:06 

Dołączył(a): 22 sie 2020
Posty: 28
dev napisał(a):
Normalnie mailowo, tylko o ile ci z serwisu 35mmonline są responsywni, o tyle wszelkie pytania dotyczące rekonstrukcji kierują do WFDiF, a tamci niespecjalnie.


Mam podobne odczucia tylko ja pytałem prywatnie na jednym z portali społecznościowych (dotyczyło kronik filmowych) i odpisali na wiadomość (ale nie zawsze niestety...). W menu kontakt jest tylko ten do WFDiF. Jaki jest mail do ludzi którzy zarządzają 35mm online?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lutego 2022, 13:18 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Adres kontakt@35mm.online ale najszybciej chyba, jeśli napiszesz do nich po prostu na facebooku.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lutego 2022, 23:33 

Dołączył(a): 11 cze 2016
Posty: 30
Nie rozumiem idei tych filmów premium, których dostępność jest przedłużana stale na kolejne miesiące. Filmy rekonstruowane w ramach projektu, właścicielem praw WFDiF, więc nie widzę powodów aby ograniczać do nich dostęp. Może w przyszłości mają się tam pojawić inne tytuły, a te są tak tylko testowo?
Już by lepiej zrobili premium w postaci filmów z wyższym bitrate jak postuluje MarianPaz. Choćby i rotacyjnie po kilka filmów na miesiąc.

Czy korzystał ktoś z aplikacji na telefonie? Zainstalowałem ale tryb pełnoekranowy nie obraca obrazu do poziomu, a obraz w pionie wykorzystuje marną część wyświetlacza.

Druga sprawa, to drażni mnie brak list z odcinkami we właściwej kolejności. Czy to kronik czy animacji. W kronikach przynajmniej jest numeracja, w animacjach brak. Chyba trzeba będzie zebrać żale i użyć tego maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lutego 2022, 19:53 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
DI Factory - Zaczęliśmy wyjątkową cyfrową rekonstrukcję 4K filmu Pianista! Dlaczego wyjątkową? Ponieważ będziemy m. in. odtwarzać VFX oraz wykonywać mastering z uwzględnieniem najnowszych technologii i standardów.

Obrazek

źródło FB


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE