Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lutego 2021, 00:40 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
Jeśli masz nagrany cały film, przesłałbyś mi pewien kadr jakbym podał czas, w którym był wyświetlony?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lutego 2021, 00:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ja mogę przesłać, mam akurat film nagrany na pendrivie pod ręką. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lutego 2021, 15:12 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
MarianPaz napisał(a):
Tak, oryginalnie był w 4:3 i o dziwo do telewizji trafił w wersji oryginalnej.


No ale mimo wszystko nawet to co jest na ipli jest dużo lepsze niż zwykła jakość SD od filmów, które nie przechodzą jakiejkolwiek rekonstrukcji czy digitalizacji.

Btw, wiem, że to pewnie nie ten topic, najwyżej mnie przekierujcie ale:

- jak bezstratnie zgrać film z TV na dysk
- czy istnieje możliwość zgrania materiałów z ipli nie zgrywając bezpośrednio obrazu (podejrzewam, że nie bo jest DRM)?

PS Zauważyłem, że Kogel-Mogel też był ucięty z 4:3 do 16:9 i taki jest na ipli. Ma ktoś rekonstrukcję w takiej wersji? Widzę, że na jednej wersji DVD w jest 16:9, na innej w zestawie z dwóch pierwszych części jest niby 4:3 (chociaż trochę mi się w to nie chce wierzyć), tylko że nie mam Blu-Raya... Dzisiaj jest na Polsacie, podejrzewam, że będzie 16:9 ale sprawdzę. Widziałem właśnie, że na chomiku krąży w HD 4:3 po rekonstrukcji (1,98 Gb) tylko ciekawe jak starannie zgrane...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lutego 2021, 21:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Rekonstrukcja filmu "Kogel-mogel" oraz kontynuacji dystrybuowana jest wyłącznie w 16:9, więc nigdzie nie znajdziesz ich w oryginalnych proporcjach. Kiedyś były wydania DVD z oryginalnym 4:3, ale dziś są chyba bardzo drogie i tak naprawdę nie warte jednego grosza, ponieważ mają koszmarnej jakości obraz.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lutego 2021, 23:07 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
Znalazłem na chomiku, zgrane z TVP2 HD, 4:3 po rekonstrukcji ;-) :icon_cool:

Tutaj piszą że ten zestaw jest 4:3. https://www.dvdmax.pl/kogel-mogel-galim ... art1231034 Okładka jest inna niż standardowa rekonstrukcja, niestety nie ma zdjęć z odwrotu opakowania, żeby w pełni zaufać opisowi z tej strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lutego 2021, 23:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Napisać tam sobie mogą wszystko, co nie zmienia faktu, że ani to rekonstrukcja, ani tym bardziej HD. Jak poszukasz to znajdziesz tam po "rekonstrukcji, w HD i kolorze" "Samych swoich" czy "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". :icon_lol:

Co do tego zestawu Blu-ray, to jest to naturalnie błąd w opisie, bo filmy są w 16:9 a nie 4:3.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lutego 2021, 14:00 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Tak jak MarianPaz pisał rekonstrukcje wydane na blu-ray Kogle-Mogle wszystkie są w 16:9. Wiem bo posiadam i jest to ewidentnie błąd opisu. Co do samego sklepu to opisy trzeba brać z przymrużeniem oka jest tam tyle błędnych opisów ale i zapowiedzi samych wydań polskich które w ogóle nie wyjdą/wyszły.
Co do rekonstrukcji Kogla-Mogla zajrzyj do działu viewtopic.php?f=3&t=10&start=312 tam masz zdjęcia zarówno z Kogla-Mogla jak i wcześniejszych wydań polskich filmów po rekonstrukcji na blu-ray.
Ostatnie wydania tj Kogel-Mogel 1-2 to stare rekonstrukcje (wyglądają słabo) i trochę wstyd że wydano na bluray je dopiero 10 lat później.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lutego 2021, 20:17 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
dev napisał(a):
Znalazłem na chomiku, zgrane z TVP2 HD, 4:3 po rekonstrukcji ;-) :icon_cool:

Tutaj piszą że ten zestaw jest 4:3. https://www.dvdmax.pl/kogel-mogel-galim ... art1231034 Okładka jest inna niż standardowa rekonstrukcja, niestety nie ma zdjęć z odwrotu opakowania, żeby w pełni zaufać opisowi z tej strony.


Sorry, to 4:3 to po prostu obcięte 16:9, masakra :-( . Że też ludzie puszczają takie coś. Ale oryginalna emisja była w prawdziwym 4:3. Ciekawe czy taką rekonstrukcję mają gdzieś w archiwum, bo rozumiem odświeżali cały obraz (chyba?).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lutego 2021, 20:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Nie pamiętam dokładnie, jak tam było w tej ostatniej kwestii; ale np. z tego co pamiętam zrekonstruowane "Vabanki" w oryginalnych proporcjach "zaginęły"... Kto wie, jak było z innymi kadrowanymi rekonstrukcjami (poza oczywiście tymi, które ostatecznie pojawiły się w 4:3: "Brunet...", "Co mi zrobisz..."). Tak czy owak, te rekonstrukcje są już stare i kiepsko się prezentują, najlepiej byłoby zrobić nowe. Chociaż szczerze mówiąc na tych "Koglach moglach" średnio mi zależy. ;-) Chętniej zobaczyłbym sensowną rekonstrukcję "Popiołu i diamentu", "Faraona", "Rękopisu znalezionego w Saragossie", itd. O - to by była świetna wiadomość. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lutego 2021, 22:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
dev napisał(a):
Ciekawe czy taką rekonstrukcję mają gdzieś w archiwum, bo rozumiem odświeżali cały obraz (chyba?).
Nawet jeśli zrekonstruowali to w 4:3, to i tak nigdy nie zaprezentowano takiej wersji, więc można przyjąć, że nie istnieje. "Kogel-mogel" z tego co czytałem odnowiono w 2008 roku, jeszcze przed startem KinoRP, mogła zatem zostać zrobiona przy dosyć niskim budżecie. Kontynuacja na Blu-ray prezentuje się już znacznie lepiej zwłaszcza, gdy się ją zestawi z HDTV.

Pan Anatol napisał(a):
Chętniej zobaczyłbym sensowną rekonstrukcję "Popiołu i diamentu", "Faraona", "Rękopisu znalezionego w Saragossie", itd. O - to by była świetna wiadomość. :-)
Filmy które były odnawiane lata temu w większości powinny być ponownie zrekonstruowane, tak jak "Sanatorium pod Klepsydrą". Przez te 10 lat technika poszła do przodu, zresztą często wystarczy zobaczyć nowe wydanie jakiegoś zachodniego filmu, gdzie nowy remaster bije na głowę ten dużo starszy. Niestety w dobie kryzysu, możemy czekać kolejne kilka lat nim pozyskają jakieś większe środki na rekonstrukcję, a i tak pewnie priorytet będą miały filmy dotąd nie odnawiane, a tych jest jeszcze całkiem sporo (i TVP).

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lutego 2021, 23:07 

Dołączył(a): 14 lip 2017
Posty: 103
Ja bym zobaczył Stan strachu (1989), może się kiedyś doczekam. Kogel-Mogel mi tylko zależy ze względu na kadry z Warszawy i z dawnych pojazdów komunikacji miejskiej, bo w 16:9 są obcięte.

Rekonstrukcje mają też to do siebie, że o ile rozdzielczość jest niezaprzeczalnie lepsza to synchronizacja dźwięku z obrazem się trochę rozjeżdża i barwy (szczególnie światło) są trochę sztuczne. Znalazłem Kogel-Mogel w wersji SD w miarę znośnej jakości ale to co miał właśnie lepsze to naturalne barwy i światło ale tak jest nie tylko w tym przypadku.

Czy jest gdzieś lista zrekonstruowanych zagranicznych produkcji? Czy jest szansa na 3 kolory Kieślowskiego, czy to podchodzi pod polskie filmy?
Niedawno na TVNie oglądałem Karmazynowy Przypływ (1996) - świetna jakość nieustępująca współczesnemu obrazowi, dlatego fajnie by gdzieś mieć wgląd w listę takich pozycji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lutego 2021, 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
dev napisał(a):
Ja bym zobaczył Stan strachu, może się kiedyś doczekam. Kogel-Mogel mi tylko zależy ze względu na kadry z Warszawy i z dawnych pojazdów komunikacji miejskiej, bo w 16:9 są obcięte.
O... i m. in. z "tego/podobnego" i może innych jeszcze "powodów": ja "nie jestem za" "przeformatowywaniem", "ucinaniem" części obrazu zarejestrowanego na taśmie filmowej(z pewnymi wyjątkami*, o których wspominałem chyba w tym wątku na tym forum) - zarówno jeśli chodzi o "przejście z", np. AR: 1,37:1 na "16:9", ale i poprzez "robienie nie pełnej ramki z całej ramki obrazu zarejestrowanego na taśmie filmowej", pozostając tym samym przy OAR, jednak "ucinając" części którychś - najczęściej każdych(?) boków zarejestrowanego obrazu. :)

* Wyjątek ten nie dotyczy: "przejścia z", np. AR: 1,37:1 na "16:9", a co najwyżej: "robienie nie pełnej ramki z całej ramki obrazu zarejestrowanego na taśmie filmowej", pozostając tym samym przy OAR, jednak "ucinając" części którychś, najczęściej każdych(?) boków zarejestrowanego obrazu i dotyczy ten wyjątek co najwyżej: "soft matte'u"(pozostanie przy OAR innym od AR obrazu zarejestrowanego na pełni klatki taśmy filmowej)(jednak jestem "za tym", żeby w miarę możliwości robić wtedy zawsze: "open matte").
========================
Co do dwóch części: "Kogli-mogli" to chyba o nich nie było informacji, że nie istnieją kopie po rekonstrukcji cyfrowej w ich OAR(chyba: 1,37:1), tak jak to było/jest dla: "Seksmisji" i dwóch części: "Vabanku"... - zgadza się(wszystkie te tytułu były chyba w posiadaniu tego samego SF i w podobnym czasie oraz w ramach tego samego "projektu" były rekonstruowane cyfrowo chyba ?) ?
================================================
Można założyć, że część/wszystkie z przedstawionych "tu" listy filmów, to filmy do których jakieś prawa obecnie posiada: FINA: https://fina.gov.pl/oferta-fina-dla-kin ... w-kultury/ ?

_________________
Do niczego nikogo nie namawiam i nie rozkazuję: w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na "ten post" - być może w "jego" treści pomyliłem się niecelowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE