Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 września 2017, 02:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Przy lewym brzegu i na górze. Dziwne bo w specyfikacji DVD zaznaczają OAR ale dodają ANAMORFIC czyli obraz ściśnięty przez anamorficzne skanowanie i według nich OAR 1:1,64. To staje się coraz ciekawsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2017, 19:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Przypadek" powstał w 1.66 : 1 http://www.imdb.com/title/tt0084549/tec ... tt_dt_spec

Stare DVD wyglądało tak:

Obrazek

A tak prezentuje się na tle rekonstrukcji
Obrazek Obrazek

"Ucieczki z kina Wolność" nigdy nie widziałem w 4:3 i wątpię by w takich proporcjach nakręcono ten film. "Barwy ochronne" akurat na starym DVD były mocno przycięte względem wersji zrekonstruowanej ( 1.66:1 IMDB). Co do "Rejsu", to nigdzie nie udało mi się odnaleźć oryginalnego 4:3 o którym informuje IMDB. Natomiast kadrowanie i tak wygląda lepiej jak w starszych przyciętych kopiach.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Generalnie nie ufam za bardzo ludzkiej pamięci i dopóki nie zobaczę faktycznych screenów czuje się nieprzekonany. :P

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2017, 20:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wiesz, tym informacjom z IMDB też nie zawsze należy ufać; "Struktura kryształu" też jest według nich w proporcjach 1,37:1, ale trochę szukałem i nigdzie takiej wersji nie znalazłem, nawet na starych DVD. "Ucieczka z kina <<Wolność>>" akurat dziś leciała na TVP Kultura, oczywiście wersja sprzed rekonstrukcji ;) i miałem okazję zobaczyć, że jest w 16:9 (oczywiście TVP czasem też kadruje nie zrekonstruowane filmy, ale na Kulturze to akurat rzadkie). Co do "Rejsu", zrekonstruowana wersja jest faktycznie szersza, ale to dlatego, że mamy więcej obrazu po bokach, nie tracimy góry ani dołu. Myślę, że ten film też oryginalnie był w 16:9, skoro nie znalazłeś żadnej wersji w 4:3, a to przecież popularny i często wydawany film, więc zapewne taką wersję dałoby się znaleźć.

Myślę, że możemy założyć, że wszystkie te filmy są w OAR (poza, kurczę blade, "Zaklętymi rewirami", dziwi mnie dość to kadrowanie, ale chyba faktycznie miało miejsce, ktoś chyba pokazywał kadr z tego filmu w 4:3).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2017, 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Owszem IMDB w końcu jest tworzony przez jego użytkowników więc i są też pomyłki. Niemniej o "Przypadku" czy "Ucieczce z kina Wolność" nigdy nie pisało się w kontekście kadrowania. Stąd moje zdziwienie. Jest tylko jedna możliwość udowodnienia - umieszczenie screenów z filmu. :)

Pan Anatol napisał(a):
Co do "Rejsu", zrekonstruowana wersja jest faktycznie szersza, ale to dlatego, że mamy więcej obrazu po bokach, nie tracimy góry ani dołu.
Na pierwszym screenie widać, że jednak tracimy nieco z góry. Na innych kadrach jest dosyć podobnie (góra/dół).

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2017, 07:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Pan Anatol napisał(a):
"Ucieczka z kina <<Wolność>>" akurat dziś leciała na TVP Kultura, oczywiście wersja sprzed rekonstrukcji ;)

Dlaczego oczywiście? Akurat na TVP Kultura często pokazywane są wersje zrekonstruowane.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2017, 10:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
MarianPaz napisał(a):
Na pierwszym screenie widać, że jednak tracimy nieco z góry. Na innych kadrach jest dosyć podobnie (góra/dół).


Faktycznie, na pierwszym jest dość sporo ucięte z góry, natomiast na następnych są to minimalne różnice. Z tego co znalazłem wynika, że "Rejs" oryginalnie chyba jednak był w jakimś formacie szerokoekranowym, nie wiem, czy 1,66:1 czy 1,72:1, w każdym razie raczej nie 4:3, bo wówczas w czeluściach Internetu raczej znalazła by się jakaś wersja w oryginalnych proporcjach. ;) A wszystkie stare fragmenty tego filmu, które znalazłem na YT, są w proporcjach na oko 1,66:1. Więc w najgorszym wypadku jest to kadrowanie z 1,66:1 do 1,72:1.

karel napisał(a):
Dlaczego oczywiście? Akurat na TVP Kultura często pokazywane są wersje zrekonstruowane.


Tak, ale akurat "Ucieczka..." z jakiegoś powodu pojawia się w TVP ciągle w wersji sprzed rekonstrukcji, również na kanałach HD, podobnie chyba "Siekierezada", choć ostatnich emisji nie sprawdzałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2017, 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Tak, masz rację. Zrekonstruowana "Ucieczka..." wciąż nie doczekała się najwyraźniej emisji w tv.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 września 2017, 23:38 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Jaka jest Wasza opinia na temat ceny nowych wydawnictw "Tor"? Wersja klasyczna (bluray) 49,99 zł, steelbook (bluray z płytą dvd) 69,99 zł. Myślę, że jest przyzwoicie, choć zawsze mogło być lepiej. Może są jakieś zniżki przy zakupie całości?

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 września 2017, 00:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
50 zł za Blu-ray to raczej standardowa cena, dość często kupuję Blu-ray'e z Wielkiej Brytanii i normalna cena to tak 10-12 funtów, a więc porównywalna; podobnie z wersją double format - chodzą zazwyczaj po 15 funtów jeśli dobrze pamiętam. Ponadto myślę, że jak na standardy polskie 50 zł za zwykły Blu-ray to nawet tanio, biorąc przy tym pod uwagę, że to raczej nie będzie bestseller. Dla porównania Blu-ray'e z "Powidokami" kosztowały i chyba nadal kosztują koło 80 zł.

A propos, możecie mi może wyjaśnić, na czym polega fenomen tych wydań Blu-ray + DVD? ;) Jeśli ktoś ma możliwość odtwarzania Blu-ray, to raczej wersja w SD niewiele go interesuje, tak przynajmniej jest w moim wypadku. ;)

I oczywiście jeszcze jedna sprawa - jeśli ktoś już kupił któreś z wydań, niech jak najszybciej podzieli się parametrami technicznymi! ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 września 2017, 00:48 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Pan Anatol napisał(a):
50 zł za Blu-ray to raczej standardowa cena, dość często kupuję Blu-ray'e z Wielkiej Brytanii i normalna cena to tak 10-12 funtów, a więc porównywalna

O, to ciekawa sprawa. Przeglądając amazon.co.uk zauważyłem, że to co u nas kosztuje 60-80 zł (lub nie ma tego wcale), tam można dostać za 5-6 funtów. Przykład dotyczy filmów zagranicznych ale chodzi o porównanie cen wydawnictwa na bluray.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 września 2017, 01:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Może na Amazonie faktycznie można kupić niektóre rzeczy taniej. Ja kupuję zazwyczaj przez Ebay, bo wygodniej mi płacić przez Paypal niż kartą, a poza tym opakowania od Amazona są kiepskie.

Ale teraz sprawdziłem na moim koncie na Ebay'u i rzeczywiście przesadziłem z cenami. ;) Blu-ray'e, które kupowałem, kosztowały od 8 do 15 funtów razem z wysyłką (przy czym te za 15 to były dość rzadkie wydania filmów niemych :) ), średnio koło 9 -10. Nadal są to więc ceny porównywalne z naszymi wydaniami od Toru.

Co do wydań Blu-ray w Polsce i za granicą, rzeczywiście bardziej opłaca się kupować za granicą, chociażby dlatego, że niezbyt wiele filmów ma polskie wydania na BD, a jeśli nawet istnieją, to są albo prawie niedostępne, albo bardzo drogie. Np. angielskie wydanie "Pulp Fiction" można kupić za około 50 zł, natomiast polskie wydanie na Allegro - za przynajmniej 100. Ze wszystkich moich płyt BD (wyłączając polskie filmy) jedna ma polską wersję językową - opłaca się znać angielski. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 września 2017, 10:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Moviemaker napisał(a):
Może są jakieś zniżki przy zakupie całości?
Jak kupisz wersję box, to zapłacisz mniej.
Studio Filmowe Tor - 50 Lat Pakiet [25xBlu-Ray] 999,99zł co daje 40zł za film.
https://www.dvdmax.pl/studio-filmowe-to ... =filmoskop

Studio Filmowe Tor - 50 Lat (steelbook) Pakiet [25xBlu-Ray]+[25DVD] 1299,99zł co daje 52zł za film.
https://www.dvdmax.pl/studio-filmowe-to ... =filmoskop

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 38  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE