Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 12:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 września 2017, 19:01 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
To niewątpliwie postawa godna naśladowania. Kluczowe może być jednak Twoje ostatnie zdanie Marian. Pamiętam jak w ten sam sposób (i chyba nawet na tej samej stronie) anonsowano bluray "Krzyżacy"... Też było skromnie, bez szczegółowych informacji. Skończyło się na tym, że kilka lat później dostaliśmy ten film w packu Scorsese.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2017, 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W tym wypadku nic nie wskazuje by sytuacja ponownie się powtórzyła. Możliwe, że studio pozyskało dotację na ten cel, podobnie jak niegdyś Di Factory.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2017, 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Jeszcze wracając do kadrowania, sprawdziłem i interesująca mnie "Struktura kryształu" prawie na pewno nie była kadrowana, jak wynika z opisów starego wydania na DVD (zresztą raczej zauważyłbym to - "Struktura..." ma świetne zdjęcia, takiej kompozycji raczej nie osiągnięto by kadrując obraz 4:3). "Bez końca" jest chyba w 1,66:1.

Wydaje mi się, że jednak oryginalne proporcje obrazu są zachowane - kilka filmów, np. "Zmory", "Świadectwo urodzenia", "Szpital przemienienia" są według opisu z tyłu w formacie 4:3. Tylko "Zaklęte rewiry" są w formacie 16:9, ale to kadrowanie zostało przeprowadzone bezpośrednio przy rekonstrukcji (czego zresztą nie zauważyłem, obejrzawszy ten film po rekonstrukcji dwa razy - nie wygląda to źle).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 września 2017, 12:51 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Pan Anatol napisał(a):
"Bez końca" jest chyba w 1,66:1.

Wydaje mi się, że jednak oryginalne proporcje obrazu są zachowane.

Jeśli faktycznie jest w 1.66:1 a wydanie mamy w 16:9 czyli 1.78 to nie są to oryginalne proporcje. Fakt, że zmiana jest dużo mniejsza niż przy 1.33.1 i nie jest to już takie uciążliwe. "Szpital przemienienia" faktycznie ma 4:3 - gdyby tak było, wielkie brawa! Najlepszą wiadomością będzie jednak pojawienie się tych tytułów sprzedaży.

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 września 2017, 13:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Myślę, że wydania będą po prostu w takim samym formacie, co rekonstrukcje. Jeśli chodzi o "Bez końca", wersja zrekonstruowana z VoD jest w 1,66:1 (podczas oglądania na telewizorze 16:9 po bokach były wąskie czarne paski), więc przypuszczam, że wersja na Blu-ray też będzie w tym formacie, a ta informacja z tyłu pudełka jest dość grubym zaokrągleniem.

No nic, w każdym razie czekamy na wydanie. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2017, 09:11 

Dołączył(a): 22 sie 2017
Posty: 8
Ja zamówiłem już cały pakiet w steelbookach. Teraz niecierpliwie czekam na kuriera! ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 września 2017, 20:22 

Dołączył(a): 16 sty 2017
Posty: 6
Dostałem od wydawcy informację, że format obrazu będzie następujący:

4:3
Świadectwo urodzenia
Dreszcze
Zmory
Szpital przemienienia

1.66
Dzieje grzechu
Życie rodzinne
Iluminacja
Barwy ochronne
Blizna
Spirala
Bez końca
Krótki film o zabijaniu
Ryś
Przypadek
Lekcja martwego języka
300 mil do nieba
Zazdrość i medycyna

1.72
Rejs
Ucieczka z Kina Wolność
Zaklęte rewiry
Struktura kryształu
Constans
Medium
Krótki film o miłości
Rok spokojnego słońca

(Dotyczy to nośników blu-ray, na DVD AR czasami jest inny.)

Czy te filmy są w OAR?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 września 2017, 20:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Nie jestem pewien na 100%, bo to czasem trudno stwierdzić, ale skoro nie zostało wszystko przycięte do 16:9, tylko są aż trzy różne formaty, to raczej jest to OAR, poza "Zaklętymi rewirami", przyciętymi chyba już na etapie rekonstrukcji. W każdym razie, proporcje tych filmów, które znam, zgadzają się z proporcjami wymienionymi przez Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2017, 00:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
W formacie 4:3 powinny być następujące filmy:
Świadectwo urodzenia
Dreszcze
Zmory
Szpital przemienienia
Ryś
Przypadek
Zazdrość i medycyna
Rejs
Ucieczka z kina Wolność
Zaklęte rewiry.
Wątpliwości mam jeszcze co do Barw Ochronnych i Spirali

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2017, 00:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Skąd te informacje? Cztery pierwsze faktycznie na pewno są w 4:3, ale co do pozostałych, nie jestem taki pewien. Na pewno "Przypadek" jest albo w 1,66:1 albo 1,72:1, w każdym razie na pewno nie w 4:3. Jeśli patrzysz na specyfikacje na płytach DVD, to niekoniecznie zawsze należy je rozumieć dosłownie, bo czasami napis 4:3 oznacza, że obraz nie jest anamorficzny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2017, 01:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Gdy wyszły pierwsze filmy po rekonstrukcji w internecie, porównałem ich obrazy z adekwatnymi filmami z mojej filmoteki i tak poznałem jakich przeróbek na filmie dokonano i je sobie zanotowałem. Nie czytałem żadnych opisów z wydań DVD. Co do filmu "Przypadek" porównywałem jego wersję 16:9 z filmem który posiadam w formacie 4:3 i różnica była ewidentna, wycięto górę i dół i to wszystko.
Nie bardzo wiadomo co jest na płytach DVD w Steelbookach czy ten sam film czy może jakieś materiały uzupełniające np wywiady z różnymi postaciami tworzącymi film ta druga opcja byłaby ciekawsza.


Ostatnio edytowano 21 września 2017, 02:00 przez Kazimierz Jankowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 września 2017, 01:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Nie wiem, nie chcę kwestionować Twojej obserwacji, ale nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki o tym, żeby ten film był w 4:3. Tutaj jest porównanie starego DVD sprzed rekonstrukcji z rekonstrukcją na Blu-ray'u od Criteriona. W starej wersji jest węższy kadr, ale to kwestia zniekształcenia obrazu. Jakby się przyjrzeć, na nowym skanie jest nawet trochę więcej materiału przy brzegach kadru.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 450 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 38  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE