Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 15:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 listopada 2019, 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Domyślam się, że zapewne na tych listach nie ma wszystkich tytułów przeznaczonych do rekonstrukcji cyfrowej "z ramienia dawnego BIG3" w ramach "tego projektu" o którym piszemy. W tych dokumentach są wymienione tytuły, które już(?) zostały poddane procesowi rekonstrukcji cyfrowej i które według planów miały być/będą jemu poddane w ramach "omawianego projektu" "z ramienia" dawnego Studia Filmowego Tor oraz Zebra. Brak dla mnie(nie znalazłem) podobnych danych jak te z omawianych dokumentów z BIP-ów SF: Tor i Zebra dla SF Kadr poza już chyba tymi znanymi, oznajmionymi światu przez to "dawne" SF na np. jego: Facebook'u.
W ramach tego projektu bodajże miało zostać poddanych procesowi digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej około: 160 pełnometrażowych filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych(te dwa ostatnie "rodzaje" chyba wchodzą w skład tych 160). Zliczając ilość tytułów z tych "opublikowanych list"("stare" SF: Tor i Zebra) mamy ich razem: 85 sztuk. Pewnie więc reszta, czyli około: 75 sztuk tytułów filmowych przypadło/przypadało: SF Kadr[z tego co widzę to owe: "BIG3" "podzieliły się" niejako "tytułami wspólnymi"; każdemu z nich jakaś część "tytułów wspólnych" przypadła] i może któremuś z "BIG3" lub innym uczestnikom projektu na "filmy animowane i dokumentalne". Część z nich(tych "SF Kadru") znamy chociażby z jak już wspomniałem publikowanych informacji przez SF Kadr na ich FB jak i z chyba nieoficjalnych informacji z tego forum(to tyczy się akurat chyba nie tylko SF Kadru, że tylko te "jego" tytuły zostały w ten sposób "poznane").

Oczywiście osobiście myślę, że 01.10.2019 roku mógł zweryfikować plany i założenia m.in. tych trzech SF - "BIG3" i tak "koniec końców" plany mogą "być" swoją "drogą", a rzeczywistość swoją(z tego co pamiętam to tak w ogóle projekt wystartował chyba z opóźnieniem co było/jest "nadganiane")... ale kto wie..., może uda się zrobić wszystko zgodnie z planami.
=======================================================
Cytuj:
"[...] Pan Stefan Kamiński (Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji) spytał czy
w planach jest utworzenie własnego centrum przechowywania danych i czy projekt zakłada
korzystanie z już istniejącej infrastruktury. Pani Renata Pawłowska-Pyra przyznała, że projekt
będzie się opierał na istniejącym repozytorium archiwizacyjnym WFDiF, które zostanie
rozbudowane o elementy pozwalające stworzyć repozytorium dystrybucyjne.
Dodała, że jeśli
chodzi o przechowywanie zasobów w tym zakresie instytucją współpracującą będzie
Narodowy Instytut Audiowizualny. [...]"
Źródło cytatu: http://bip.pisf.pl/files/dokumenty/prot ... 1_2016.pdf
(Chyba powiązana z tą "sprawą sprawa to sprawa": http://bip.wfdif.com.pl/przetargi-wfdif ... filmowych/)(z przed około ponad roku jest ta "sprawa" z tego co widzę).

Odnośnie portalu internetowego(viewtopic.php?p=14775#p14775), który miał/ma powstać w ramach "omawianego projektu" to chyba już coś konkretnie ruszyło w tej sprawie od strony formalnej:
(- http://bip.wfdif.com.pl/dialog-techniczny/ (?))
- http://bip.wfdif.com.pl/zamowienia-do-30-000-euro/
- http://bip.wfdif.com.pl/przetargi-wfdif ... filmowych/ (z przed około ponad roku jest ta "sprawa" z tego co widzę)

Także o ile dobrze rozumuję to:
- WFDiF będzie tą Instytucją, która będzie w jakiś sposób "zarządzała" materiałami zapewne tymi "z projektu"(m.in.) wraz z FINA, ale i sama WFDiF będzie niejako "twórcą" i "udostępniaczem" portalu internetowego stworzonego w ramach, na rzecz projektu(chyba dla wszystkich uczestników projektu)(który(portal internetowy) z tego co czytam ma mieć również swój "odpowiednik" w formie: aplikacji mobilnej).
=======================================================
Mówiąc tu o projekcie i głównej tematyce tego postu(do której odnosi się reszta treści tego postu) mam na myśli projekt: "Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w celu zapewnienia dostępu na wszystkich polach dystrybucji (kino, telewizja, Internet, urządzenia mobilne) oraz zachowania dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa filmowego".

Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie z którym nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 listopada 2019, 08:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Microsoft pokazuje nowy sposób przechowywania danych cyfrowych, na przykładzie archiwizacji kopii filmu pt.: "Superman" z 1978 roku.

Źródło informacji: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... nie-danych


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2019, 11:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Screeny porównawcze z rekonstrukcji filmu "Kochaj albo rzuć":

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3421145492

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2019, 11:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Ciekawe kiedy "zagości" ten film w telewizji... Jak z doświadczenia już chyba "wiemy": może się okazać, że "trochę" poczekamy na wymianę starej kopii na nową(po rekonstrukcji cyfrowej) i emisję tej nowej. Nawet jeśli to nastąpi(ta wymiana) to najprawdopodobniej emisja tego filmu do czasu: połowy lub końca 2020 roku, nastąpi w kanałach telewizji Polsat(po tym czasie - połowie lub końcu 2020 roku - już może być różnie chyba) - z myślę, że pewnej strony szkoda, bo np. dostęp przez polskie społeczeństwo(zasięg) do kanału: TVP1 czy TVP2 w rozdzielczości HD jest większy niż do kanałów telewizji Polsat nadających w rozdzielczości HD jak: Polsat czy Super Polsat...

Mogę się niecelowo mylić w treści powyższej wiadomości. Zapisałem tu również swoją prywatną opinię z którą nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2019, 12:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Teoretycznie już jutro i pojutrze mógłby lecieć w kanale Super Polsat z nowego mastera, ale wątpię by tak się stało.
https://www.teleman.pl/tv/Kochaj-Albo-Rzuc-760346

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2019, 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Wiem właśnie o tych emisjach, ale również wątpię w to...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2019, 16:48 

Dołączył(a): 08 lut 2017
Posty: 15
Cześć, podam listę tytułów lub twórców, których filmy mnie interesują, a kopie często są słabiutkie, może ktoś z Was będzie wiedzieć, czy można w najbliższym czasie, lub w ogóle, liczyć na odrestaurowane wersje. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Interesują mnie wszelkie odrestaurowane filmy takich twórców jak: Królikiewicz, Nasfeter, Kolski (zwłaszcza wczesna twórczość, kończąc na Historii kina w Popielawach), Andrzej Barański, Filmy Hasa z lat 80., Michał Waszyński.

Z tytułów:
Zakazane piosenki
Angelus
Wojaczek (w sumie wszystko od Lecha Majewskiego)
Chudy i inni
W starym dworku czyli niepodległość trójkątów
Zapis zbrodni
Kornblumenblau
Mocny człowiek (!)
Kung-Fu
Drzwi w murze (ale chyba wiele filmów Stanisława Różewicza wciąż do odrestaurowania)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 listopada 2019, 17:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
"Niekochana" Nasfetera i późniejsze filmy Hasa są już chyba przeznaczone do rekonstrukcji. Co oznacza, że możemy liczyć, że kiedyś będą dostępne, choć pewnie nieprędko. Co do pozostałych, to nie przypominam sobie żadnych rekonstrukcyjnych wieści na ich temat. Jako zwolennicy tych bocznych nurtów kina polskiego chyba musimy się zadowolić przeciętnymi kopiami. ;-)

Zresztą np. niezrekonstruowane kopie Różewicza czy Królikiewicza z boksów Kino Polska czy DVD z filmami Nasfetera (przede wszystkim "Kolorowe pończochy" z podwójnego zestawu z "Ablem") to całkiem ładne wersje tych filmów. Nawet niespecjalnie oczekuję na rekonstrukcję "Małych dramatów" czy "Kolorowych pończoch", bo wydaje mi się, że nierealistyczne odwzorowanie kolorów na taśmie jest jakimś elementem estetyki tych filmów, a korekcja barwna przeprowadzana przy rekonstrukcji nie weźmie tego pod uwagę (już nie ma nikogo z twórców, z kim można by to skonsultować).

A propos "Mocnego człowieka", przy którym postawiłeś wykrzyknik, polecam inny film Henryka Szaro - "Zew morza", też dobry film, jeśli nie lepszy, taki w stylu skandynawskim, a do tego zrekonstruowany i do zobaczenia na stronie Ninateki. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 listopada 2019, 00:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Tołs Toy a nie prościej było wejść na moja stronkę rekonstrukcji? Gdybyś to zrobił, wiedziałbyś że "Kornblumenblau" jest już po rekonstrukcji (czasem jest emitowany w TVP Kultura - teraz pewnie już w HD), a "Zakazane piosenki" i "Chudy i inni" będą wkrótce po rekonstrukcji.

Cytuj:
Do listy wcześniej zapowiedzianych na listopad i grudzień edycji Blu-ray z klasycznymi polskimi produkcjami dołączył właśnie film „Nie lubię poniedziałku”. Według sklepu Empik.com, produkcja doczeka się wydania na niebieskim krążku już 5 grudnia bieżącego roku.
http://filmozercy.com/wpis/nie-lubie-poniedzialku-kolejnym-klasykiem-ktory-w-grudniu-trafi-na-blu-ray

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 listopada 2019, 12:10 

Dołączył(a): 08 lut 2017
Posty: 15
Hej, dzięki za odpowiedzi. Sorki, że nie zajrzałem na Twoją listę, co jakiś czas ją przeglądam i wcześniej wydawało mi się, że niektórych tytułów wypisanych przeze mnie nie było. "Kornblumenblau" rzeczywiście jest, jest nawet dodany obecnie na cda w HD z TVP Kultura, fajnie, w końcu obejrzę :)

Dzięki też bardzo za ten "Zew morza", choć "Mocny człowiek" do nadrobienia to nadal priorytet.
Ciekaw jestem, czy "Lalkę" z 1968 będzie można gdzieś zobaczyć w najbliższym czasie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 listopada 2019, 12:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Kornblumenblau" to z pewnością upscale, bo TVP Kultura jeszcze wtedy była wylacznie w SD.

Niestety z najnowszych rekonstrukcji w zasadzie można zobaczyć tylko dwie części "Kilera". Tytułów przybywa a w tv ciągle emitują stare kopie.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 listopada 2019, 18:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Cytuj:
"Łabędzi śpiew" – najlepsze scenariusze pisze samo życie

Zespół specjalistów Fixafilm miał przyjemność wykonać rekonstrukcję cyfrową filmu, korekcję barwną oraz mastering.

Prace nad filmem "Łabędzim śpiewem" zostały zlecone przez SF KADR.
https://www.facebook.com/256073421145492/posts/2593731250713019/

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE