Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 15:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 października 2019, 04:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Zrekonstruowana "LALKA" (serial) od dzisiaj na TVP HD


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 października 2019, 13:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
O, świetnie! Oby tylko w OAR...

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 października 2019, 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Niestety, przycięta do 16/9. :icon_mad: Przynajmniej pierwszy odcinek...

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 października 2019, 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
W zasadzie, to gdy jest przygotowana wersja kadrowana, to na 99% takowa trafia do kanałów TVP. Wersje 4:3 goszczą raczej na antenach regionalnych jak również w TVP Kultura, wiec raczej tu należny oczekiwać OAR. Tak jak pisałem 11 listopada będzie "Janosik" którego emitowano już w 4:3, więc tym razem powinno być dodatkowo w HD.

Obrazek

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 października 2019, 12:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Pamiętam jak na początku tego roku lub końcu poprzedniego, w kanale TVP Historia co tydzień był emitowany serial pt.: "Janosik"(w wersji po rekonstrukcji cyfrowej rzecz jasna) i był on emitowany w: "16:9", gdzie tylko jeden odcinek spośród kilku, które oglądałem "zaplątał" się(pomyliło coś się chyba kanałowi: TVP Historia "na plus" moim zdaniem) i został wyemitowany w OAR("4:3")... Może było więcej tego typu przypadków...

Że serial pt.: "Janosik" "cieszy" się wciąż dużą popularnością(oglądalnością) to mogą o tym świadczyć np. te "świeże" przecież dane:
https://centruminformacji.tvp.pl/449524 ... p-historia

Tak sobie myślę, że moim zdaniem by chyba nieźle było(dla "różnych" zainteresowanych stron), aby serial ten został zrekonstruowany cyfrowo w rozdzielczości: 4K w ramach projektu: "DIGI 4K"(TVP).
Skany w ramach jego pierwszej i jak do tej pory jedynej rekonstrukcji cyfrowej(2014/2015 rok o ile dobrze pamiętam) były wykonywane we właśnie takiej rozdzielczości(4K), więc z tego co wiem to chyba kopie takie(tych skanów) są zachowywane i pozostaje pewnie jeśli chce się "pracować" nad takim danym materiałem tylko już sam proces "właściwy" rekonstrukcji cyfrowej bez "straty czasu" w takim wypadku na przygotowanie taśmy, skanowanie, digitalizację.

Tylko takie pytanie moim zdaniem powstaje czy mimo teoretycznego istnienia np. takich skanów, właściwe nie powinno być ponowne poddanie procesowi m.in. czyszczenia i skanowania taśmy filmowej(wszelkie prace podejmowane do czasu digitalizacji) z racji zapewne rozwoju technologicznego(m.in. nowszych, "lepszych" skanerów, sposobów czyszczenia taśmy filmowej(?))... W konsekwencji czego może "jesteśmy" w stanie "wyciągnąć" z taśmy jak najlepszą jakość obrazu(jeszcze lepszą niż było to "poprzednio")... A jak zapewne wiadomo to chyba proces skanowania i jakości taśmy filmowej ma główne znaczenie i jest wyjściowe do tego jaką finalnie jakość obrazu jesteśmy w stanie uzyskać... Być może okres około 5, 6 lat(od "ostatniego skanu") jest za krótkim na podejmowanie takich decyzji o ponownym skanie lecz być może nie i uzasadnionym to się może przynajmniej wydawać(z jakichś względów).
"Ludzie blisko tych tematów" pewnie wiedzą co i jak... A może osoby ze środowiska mają różne spojrzenie na tą kwestię. Kilka, różnych czynników pewnie może mieć wpływ na tą sprawę.
Przede wszystkim: to czy na prawdę uzyskamy lepszą jakość obrazu, cel, plany, korzyści, fundusze itp.

Mogę się mylić niecelowo w treści powyższej wiadomości(postu). Przedstawiłem tu m.in. swoje prywatne zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać. Za wszelkie błędy, zło: przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 października 2019, 20:29 

Dołączył(a): 27 paź 2019
Posty: 4
Wie ktoś czy "Noce i dnie" wrzucone na VOD, w formacie oryginalnym to OAR, czy może są jakoś ucięte? Bo wiem, że HD jest dosyć mocno ucięte w stosunku do tego formatu oryginalnego, co zwłaszcza widać w zbliżeniach na twarze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 października 2019, 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
A to czytałeś?
viewtopic.php?f=3&t=7&start=1332#p15568

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 października 2019, 08:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
27.10.2019 - godzina: 17:55 do 18:55 - kanał telewizyjny: TVP Historia - emisja odcinka 8 serialu pt.: "Janosik".
Emisja ta nastąpiła w formacie obrazu tzw.: "16:9"(nieoryginalnym, "uciętym"(części obrazu) względem oryginalnego). "Zdarzyło się" coś jeszcze... Emisja ta nastąpiła z kopii, która nie została zrekonstruowana cyfrowo - była bodajże to z tego co pamiętam(i o czym pisał chyba w niejako odpowiedzi na mój post swego czasu: MarianPaz*) wersja z poprawioną ogólnie wersją kolorystyczną, ale bez rekonstrukcji cyfrowej(przypuszczenie graniczące z pewnością na podstawie "widzianych" różnych wersji tego serialu).
Domyślam się, że sytuacja ta może mieć miejsce od samego początku startu emisji tego serialu(w ostatnim czasie - w ramach "obecnych" cotygodniowych, w weekendy, emisji tego serialu na kanale telewizyjnym o którym pisałem), choć może być i tak, że trafiają się emisje "mieszane" - raz "wersja taka", a innym razem już "taka"... Nie wiem.

* http://www.forum.polskiekino.com.pl/vie ... 581#p11581


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 listopada 2019, 13:07 

Dołączył(a): 16 sty 2019
Posty: 37
Czy TVP nadal wykonuje rekonstrukcje? Od dłuższego czasu na portalu brak nowości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 listopada 2019, 13:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Program rekonstrukcji zakończył się niedawnom więc prawdopodobnie umieszczono już wszystkie zdigitalizowane i zrekonstruowane materiały. Teraz TVP realizowac będzie rekonstrukcję 28 tytułów w 4k, ale nie wiem czy będą regularnie dodawać kolejne tytuły na VOD.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 listopada 2019, 11:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Sądzę, że znajdują się tutaj* bardzo ciekawe informacje** w związku z projektem:
"Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w celu zapewnienia dostępu na wszystkich polach dystrybucji (kino, telewizja, Internet, urządzenia mobilne) oraz zachowania dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa filmowego" jeszcze sprzed chyba dobrze znanego osobom "w temacie" chociażby: SF: Kadr, Zebra, Tor - 1 października 2019 roku(ale na "krótko przed" tą datą moim zdaniem).

*
1. https://www.tor.com.pl/htdocs/sftor/www ... php?id=125
2. http://bip.zebrafilm.pl/udzielanie-zamo ... ulturalnej

** m.in. "jakieś listy filmów".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 listopada 2019, 20:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Dzięki za informację. Z tych przetargów wiadomo, że do rekonstrukcji przeznaczono:

1968 Szczęśliwego Nowego Roku
Brat naszego Boga
Chłopaki nie płaczą
Chudy i inni
Cudowne dziecko
Cynga
Dwa żebra Adama
Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny
Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest
Idol
Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce...
Kobieta w kapeluszu
Kolejność uczuć
Koniec gry
Lokis. Rękopis profesora Wittembach
Łuk Erosa
Małżeństwo z rozsądku
Mąż swojej żony
Misja specjalna
Nowy Jork – czwarta rano
Obywatel Piszczyk
Ostatni etap
Pałac
Pasja
Pełnia
Persona non Grata
Pręgi
Przepraszam, czy tu biją
Słońce wschodzi raz na dzień
Superprodukcja
Ulica Graniczna
W biały dzień
W pustyni i w puszczy
W środku lata
Zakazane piosenki
Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię
Zezowate szczęście
Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
Życie za życie

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE