Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 15:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 września 2019, 10:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
W TVP termin "rekonstrukcja cyfrowa" rozumieją najwyraźniej bardzo szeroko, bo według informacji na okładce płyty z serialem "Ogniem i mieczem" został on zrekonstruowany cyfrowo...
https://www.empik.com/ogniem-i-mieczem-hoffman-jerzy,p1102241069,film-p

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 września 2019, 17:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Z tego co pamiętam to "na oko" przynajmniej serial(ale i film) to nie są jeszcze materiały po rekonstrukcji cyfrowej. Serial dostępny poprzez np. TVP VOD to tzw. digitalizacja z elementami rekonstrukcji cyfrowej. Takie jest moje zdanie w tej sprawie. Mogę się mylić. [Żadnych planszy z informacją o digitalizacji czy rekonstrukcji cyfrowej przed czy po tym serialu czy filmie nie widziałem ani sobie nie przypominam. Choć teoretycznie wymagane to(plansza) pewnie nie jest informacyjnie by coś zostało faktycznie zrobione. Generalnie to chyba niemal od początków rekonstrukcji cyfrowej w Polsce plansze funicjonowały - konkretyzując do TVP to np. film pt.: "Faustyna" na jego końcu ma planszę z informacją, że: "Cyfrową kopię wykonano w ODiZP" w 2009 roku. Być może nie wszystkie tytuły takie "coś dostały", może "Ogniem i mieczem" to "wczesna" digitalizacja(na jej początkach w Polsce), albo może ta wersja serialowa dostępna na TVP VOD to nie jest digitalizacja...]
Mogę się mylić w treści powyższej wiadomości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 września 2019, 23:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Dwie nowe rekonstrukcje od studia KADR:

"Wśród nocnej ciszy", reż. Tadeusz Chmielewski, © Studio Filmowe Kadr 1978
"Paragon gola", reż. Stanisław Jędryka, © Studio Filmowe Kadr 1970
Cyfrowa rekonstrukcja wykonana przez: Fixafilm


dima napisał(a):
Z tego co pamiętam to "na oko" przynajmniej serial(ale i film) to nie są jeszcze materiały po rekonstrukcji cyfrowej. Serial dostępny poprzez np. TVP VOD to tzw. digitalizacja z elementami rekonstrukcji cyfrowej.
W ramach programu część seriali przechodzi rekonstrukcję a cześć digitalizację (zdecydowana część tytułów). Dokładnie informują o tym w planszach końcowych.

"Polskie drogi"
Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 września 2019, 11:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
MarianPaz to ja wiem...
Chodziło mi(rozważałem) o tytuły poddane digitalizacji czy rekonstrukcji cyfrowej w "dawnych latach" - nie w ramach obecnie trwającego projektu(kończącego się) w TVP o którym nam wiadomo. Dlatego też dałem przykład filmu pt.: "Faustyna".
Bo przecież serial pt.: "Ogniem i mieczem" zdigitalizowany(najprawdopodobniej) został raczej przed obecnie trwającym projektem. W "dawnych latach" tych czynności, prac. O ile w ogóle został zdigitalizowany czy zrekonstruowany cyfrowo o czym pisałem we wcześniejszym moim poście(to samo odnosi się do filmu o tym samym tytule).
[Na TVP VOD przy zrekonstruowanym cyfrowo serialu pt.: "Janosik"(rekonstrukcja cyfrowa z 2015 roku bodajże) jest na końcu "plansza", przy "Stawce większej niż życie" nie widzę(rekonstrukcja cyfrowa z bodajże około 2010, 2011 roku). Także trochę ciężko "wyczuć" czy coś "przyszło z czasem" bo tak jak pisałem to np. film pt.: "Faustyna" to "cyfrowa kopia wykonana" w 2009 roku przez TVP].

Mogę się mylić w treści powyższej wiadomości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 września 2019, 12:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Zrekonstruowanych cyfrowo seriali przed obecnym projektem bylo niewiele i raczej są dobrze znane tym co śledzą od lat nasz wątek, poza tym wszystko jest na liście. Stawka i Dyzma są najmniej udane, bo był to sam początek prób a i co najważniejsze kadrowano je na etapie transferu na telekinie. Dopiero od Alternatyw 4 zaczęto robić to jak należy.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 września 2019, 17:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
https://www.zebrafilm.pl/aktualnosci/44 ... je-kultury

https://www.facebook.com/studio.filmowe ... 2324936816
-------------------------------------------------------
https://tvp.talentfinder.pl/AdvertView. ... rak%C3%B3w

https://tvp.talentfinder.pl/AdvertView. ... oc%C5%82aw

https://tvp.talentfinder.pl/AdvertView. ... 2-Katowice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 września 2019, 19:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Powtórki na październik - http://rekonstrukcje.eu/hdtv.html

Nie dodawałem już tam wszystkich powtórek "Kilera" i "Kiler-ów 2-óch" w kanałach Canal+, bo tylko w najbliższych dwóch tygodniach będzie ich około 30. :icon_lol:

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 października 2019, 05:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Coś nie zadziałało - brak listy na październik. KP w najbliższą sobotę 12:55 pokaże "Tam i z powrotem" być może po rekonstrukcji...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 października 2019, 09:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Wątpię, zresztą oprócz tego filmu równie dobrze po rekonstrukcji mógłby być "To ja, zlodziej" czy "Dziewczyna i chlopak". W Polsacie też nie brak takich tytułów.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 października 2019, 16:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
Za to na TVP VOD dzień wcześniej niż zwykle premiery :-)
LALKA: https://cyfrowa.tvp.pl/website/lalka,42036001 - Pełna rekonstrukcja
SZALEŃSTWO MAJKI SKOWRON https://cyfrowa.tvp.pl/website/szalenst ... n,43872872 - Digitalizacja (słaba)
:-) :-) :-)

Ciekawostka, pod odcinkiem 9 (format oryginalny) serialu "Lalka" mamy dziewiąty odcinek serialu "Noce i dnie"....

Edit:
Scalone posty. Używamy przycisku "edytuj".

Moviemaker


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2019, 17:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Z racji tego, że TVP omyłkowo umieściła jeden z epizodów "Nocy i dni" postanowiłem sobie porównać rekonstrukcję kinową (festiwalową) z telewizyjną. Na wstępie muszę zaznaczyć, że są to kompletnie inne klatki ponieważ "Noce i dnie" były kręcone dwiema odrębnymi kamerami, toteż i ujęcia są inne. Wersja filmowa powstawała w formacie Super 35 z proporcjami 2.40:1, choć od dawna w obiegu jest ta z otwartym kadrem w 16:9. Natomiast wersja telewizyjna kręcona była na klasycznie na 35 mm jednak w proporcjach 4:3 (TVP zrobiło skan do rozdzielczości 5k). Na screenach widać inną kolorystykę i niestety odziarnienie obrazu w serialu, choć zapewne tylko na potrzeby TV i VOD.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 października 2019, 22:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2017
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
w ziarnistości widać różnicę, jednak wypowiadanie się na ten temat jest niefortunne, ponieważ przede wszystkim widać bloki kompresji stratnej wynikające z użycia odwrotnej transformaty kosinusowej kodeka innymi słowy, da się stwierdzić że ziarno jakieś było i w wersji master na pewno istnieje ale:

1. wskaźników transformaty z dwóch niezależnych źródeł nie jesteś w stanie podać, bo raczej są tajemnicą, a znając je i tak ciężko przełożyć je na interpretacje widzianego obrazu, lżej odziarnione+mocniejszy kodek =/ mocniej odziarnione+lżejszy kodek
2. oba tytuły dzieli luka w czasie podczas której istniały inne algorytmy do pracy nad ziarnem lub też dana firma nie posiadała w przeszłości żadnego programu do pracy nad ziarnem co sugeruje twarz 3 po transformacie
3. to powinno być w miare oczywiste, że przy użyciu kompresji stratnej nawet najwierniej opracowane ziarno może na końcu sprawiać wrażenie mydła ponieważ transformata w pierwszej kolejności "zjada" które wartości? Chyba było w szkole


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE