Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 19:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sierpnia 2019, 14:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Tulipan" - digitalizacja 4:3 (OAR) - https://cyfrowa.tvp.pl/website/tulipan,44045261
"Różaniec z granatów" - digitalizacja 4:3 (OAR) - https://cyfrowa.tvp.pl/website/rozaniec ... w,41309795

Rozpiska emisji HD na wrzesień - http://rekonstrukcje.eu/hdtv.html
Z ciekawszych emisji - premiera "Lotnej" i "Śmierć prezydenta" (w KP), powtórka "Hubala" czy "Kilera".

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sierpnia 2019, 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
To dobre wieści! Jakby ktoś mógł nagrać i udostępnić mi "Lotną" i "Śmierć prezydenta" (ewentualnie jeszcze "Hubala") to naprawdę byłbym wdzięczny. :-) Też mam trochę ciekawych nagrań, mogę się powymieniać, żeby nie było, że tylko proszę, a nic od siebie nie daję. ;-)

Czekam teraz na emisję zrekonstruowanych "Zaduszek" i "Lalki" Hasa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 września 2019, 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Widzę, że zrekonstruowane "Polskie drogi" będą w TVP 1 co niedzielę począwszy od najbliższej, więc Karel możesz zacząć nagrywać lub oglądać, i to w HD. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 września 2019, 23:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Wobec tego najprawdopodobniej co tydzień będą dodawać kolejny odcinek w VOD. Osobiście wolę wersję internetową, bo ma lepsza jakość.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2019, 09:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Fajnie! :-)

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 września 2019, 21:24 

Dołączył(a): 16 sty 2019
Posty: 37
Czy wiadomo kiedy i gdzie będzie udostępnione Sami Swoi, Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć? Jedno z nich jest już gotowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 września 2019, 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2017
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Musi Panu wystarczyć Droga odcinek 5


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 września 2019, 12:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Po emisji zrekonstruowanego serialu "Polskie drogi" w kanale TVP Kultura chciałbym się z koleżankami i kolegami podzielić pewnymi uwagami na temat tej rekonstrukcji. Moja ocena nie będzie zbyt precyzyjna
gdyż jak sami wiecie oceniam obraz i dźwięk z kanału nadającego w rozdzielczości SD.
Może najpierw zacznę od dźwięku gdyż tu nie mam żadnych uwag , rekonstrukcję dźwięku oceniam na 5/5. Usunięto szumy i trzaski, bardzo miło się tego słucha.
Rekonstrukcja obrazu skanowanie 2,5K z negatywu 16mm i pierwsze co się od razu rzuca w oczy to stabilny i klarowny czysty i jasny obraz. Bardzo dobrze że zachowano oryginalny kadr obrazu tzw OAR .
Jesli chodzi o rozdzielczość tu dostrzegam pewien feler. Gdy są pokazywane zdjęcia realizowane we wnętrzach jakichś pomieszczeń widać dużo lepszą jakość obrazu zarówno w jasności obrazu jak i jego szczegółowości.
Inaczej jest przy zdjęciach realizowanych w plenerze , na ulicy itp w tym wypadku rozdzielczość trochę spada. To wygląda tak jakby operator we wnętrzach stosował lepszy obiektyw a do realizacji w plenerze trochę gorszy. Tę różnice dostrzega się na kanale SD zobaczymy jak to wygląda przy emisji HD.
Jeśli zaś chodzi o balans bieli i ogólną kolorystykę to uważam że jest dobra i nie mam żadnych uwag. Kolor ludzkiej skóry jest prawidłowy oraz odwzorowanie pozostałych kolorów jest dobre, poza jedną rzeczą, chodzi mi o tzw poziom czerni czasami w ciemniejszych ujęciach przybiera ona lekko zielonkawy kolor co mnie przyznam trochę denerwowało, ale zobaczymy jak to wygląda w HD. Mam nadzieję że emisja w HD też będzie w OAR.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 września 2019, 20:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Nie jestem taki pewien co do tego OAR, no ale może będzie tak jak mówi Marian - obydwie wersje na VOD. Teraz lecą na TVP Kultura zrekonstruowani "Kolumbowie" i są w OAR, podczas gdy emisja w HD jakiś czas temu była chyba kadrowana (ale nie jestem pewien na 100%). Zobaczymy jak będzie tym razem.

Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, to ostatnio zerknąłem na trzy emitowane w telewizji rekonstrukcje (zerknąłem to znaczy faktycznie zobaczyłem króciutki kawałek) - "Sól ziemi czarnej", "Personel" i właśnie "Polskie drogi" - i wszystkie trzy wydają mi się lekko niebieskawe. Być może jest to bardziej realistyczne odwzorowanie kolorów, ale jakoś bardziej odpowiadają mi odcienie lekko żółtawe, trochę takie jak w tych niezrekonstruowanych starych kopiach. ;-) Nie narzekam oczywiście, tylko nawet w nowych filmach spotykam się najczęściej z paletą niebieskoszarą (wyróżnia się zdecydowanie żółtawy najnowszy Tarantino).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 września 2019, 22:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 475
Posty na Forum KP: 768
Anatol kiedy i gdzie widziałeś "Personel " po rekonstrukcji w telewizji ? Czy był emitowany w OAR ? Czy to był kanał HD ? ......musiałem coś przegapić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 września 2019, 22:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Już chyba parę razy pokazywała go TVP Kultura. Niestety tylko w SD, ale za to w OAR.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 września 2019, 23:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 3182
Lokalizacja: Szczecin
Posty na Forum KP: 6471
Co do "Kolumbów" to potwierdzam - faktycznie było już tak, że na TVP Kultura mieliśmy OAR, a na kanale HD TVP wersję przyciętą.

_________________
My żyjemy!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE