Forum Polskiego Kina

Teraz jest 1 października 2024, 17:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 czerwca 2019, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Niestety KP nigdy specjalnie jakością nie grzeszyła toteż te 4Mbity specjalnie mnie nie dziwią.

"Pogranicze w ogniu" - digitalizacja 4:3 OAR - https://cyfrowa.tvp.pl/website/pogranic ... u,41529254

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 czerwca 2019, 21:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2019
Posty: 39
I jeszcze "Stawiam na Tolka Banana" :-)
https://cyfrowa.tvp.pl/website/stawiam- ... a,42607860


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 czerwca 2019, 21:43 

Dołączył(a): 13 maja 2019
Posty: 18
Na Ipli pojawiły się kolejne polskie filmy, w tym "Sól ziemi czarnej" i "Perła w koronie" po rekonstrukcji. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 czerwca 2019, 15:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Kolejne rekonstrukcje pojawia się już 13 czerwca na DVD https://www.empik.com/szukaj/produkt?se ... kiego+kina

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 czerwca 2019, 22:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"To ja, złodziej", reż. Jacek Bromski, © Studio Filmowe Kadr 2000

Cyfrowa rekonstrukcja wykonana przez:
DI Factory

Screen porównawczy: http://tnijurl.com/b2711b533829/

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2019, 10:56 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
MarianPaz napisał(a):
"To ja, złodziej", reż. Jacek Bromski, © Studio Filmowe Kadr 2000

Cyfrowa rekonstrukcja wykonana przez:
DI Factory

Screen porównawczy: http://tnijurl.com/b2711b533829/

Pytanie tylko do czego odnosi się to porównanie? Zmiana tonacji barwnej to raz i trochę ostrzejszy obraz ale pytanie czy odnosi się to w jakikolwiek sposób do starej kopi/skanu filmu? Wg tego porównania to i stara kopia b.dobrze wygląda a ja sobie aż tak dobrej kopii nie przypominam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2019, 19:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Wydaje mi się, że tego typu porównania zazwyczaj zestawiają wersję po rekonstrukcji ze skanem sprzed zabiegów rekonstrukcyjnych i korekcji barw. Tak czy inaczej jest to nowy skan w wysokiej rozdzielczości, więc siłą rzeczy nie wygląda to tragicznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2019, 20:17 

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 243
Posty na Forum KP: 212
Wsio fajnie, tylko że jak ktoś z "zewnątrz" lub nie "ogarnięty" w temacie rekonstrukcji na to spojrzy to powie ale przecież przed rekonstrukcją "źle to nie wyglądało" i w zasadzie będzie miał rację.
Takim sposobem przedstawiania jak dla mnie niefortunnym "efektów" rekonstrukcji, można tak stracić dotację na jakiś projekt.
Czekam na efekt finalny i modlę się aby było to faktycznie wydane na odpowiednim nośniku (broń boże dvd).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2019, 22:15 

Dołączył(a): 13 maja 2019
Posty: 18
A dlaczego na liście zrekonstruowanych filmów nie jest wpisana wczorajsza emisja odnowionego "Życia wewnętrznego"?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 czerwca 2019, 22:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
anonim100 napisał(a):
A dlaczego na liście zrekonstruowanych filmów nie jest wpisana wczorajsza emisja odnowionego "Życia wewnętrznego"?
Żebyś miał okazję napisać piątego posta na naszym forum. :-D
A tak serio dlatego, że zapomniałem dopisać go wczoraj do listy.

Na vod.pl pojawił się film "Pan Tadeusz" po rekonstrukcji w 1080p https://vod.pl/filmy/pan-tadeusz/862prhx - film jest jednak płatny. Co ciekawe pojawiają się tam też filmy studia KADR. Mam nadzieję, że będą też i rekonstrukcje ponieważ serwis oferuje lepszą jakość jak ipla.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 czerwca 2019, 09:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Domell1 napisał(a):
MarianPaz napisał(a):
"To ja, złodziej", reż. Jacek Bromski, © Studio Filmowe Kadr 2000

Cyfrowa rekonstrukcja wykonana przez:
DI Factory

Screen porównawczy: http://tnijurl.com/b2711b533829/

Pytanie tylko do czego odnosi się to porównanie? Zmiana tonacji barwnej to raz i trochę ostrzejszy obraz ale pytanie czy odnosi się to w jakikolwiek sposób do starej kopi/skanu filmu? Wg tego porównania to i stara kopia b.dobrze wygląda a ja sobie aż tak dobrej kopii nie przypominam.

Pan Anatol napisał(a):
Wydaje mi się, że tego typu porównania zazwyczaj zestawiają wersję po rekonstrukcji ze skanem sprzed zabiegów rekonstrukcyjnych i korekcji barw. Tak czy inaczej jest to nowy skan w wysokiej rozdzielczości, więc siłą rzeczy nie wygląda to tragicznie.

Domell1 napisał(a):
Wsio fajnie, tylko że jak ktoś z "zewnątrz" lub nie "ogarnięty" w temacie rekonstrukcji na to spojrzy to powie ale przecież przed rekonstrukcją "źle to nie wyglądało" i w zasadzie będzie miał rację.
Takim sposobem przedstawiania jak dla mnie niefortunnym "efektów" rekonstrukcji, można tak stracić dotację na jakiś projekt.
Czekam na efekt finalny i modlę się aby było to faktycznie wydane na odpowiednim nośniku (broń boże dvd).


Powiem, że mnie też od początku mojego zainteresowania tematem rekonstrukcji cyfrowej i digitalizacji w jakiś sposób "bolą" te porównania, bo właśnie ktoś "z zewnątrz" może sobie pomyśleć tak jak o tym napisał Domell1, a w rzeczywistości jest to porównanie wersji takie jak napisał o tym Pan Anatol...(plus jeszcze pamiętajmy, że już na skanie wykonywana jest częściowa rekonstrukcja obrazu w postaci czyszczenia, usuwania zanieczyszczeń, a jeszcze wcześniej mechanicznie, fizycznie i chemicznie(ultradźwiękowo) czyszcząc taśmę...) Ale te porównania - w taki sposób ukazane - to chyba wszyscy zainteresowani od początku robią(Studia Filmowe, TVP)... Może z jakimiś wyjątkami(pamiętam, choć nie mogę teraz znaleźć np. takie porównanie serialu pt.: "Alternatywy 4").

Najlepiej też tak sądzę, żeby to były porównania do starej kopii/skanu filmu. Tylko tu pewnie pojawiłoby się pytanie do jakiej, której starej kopii danego filmu to zrobić, do jakiej rozdzielczości(ja myślę, że SD: 720 x 576), pewnie by to trzeba było zrobić na skanerze skanując bez niczego kopie(taśmy) emisyjne - "jak leci" i bez ich oczyszczenia(do każdej emisji chyba nie były czyszczone) lub porównując z chyba zapisanymi na taśmach z telerecordingu wersjami - tylko, że z logiem one są raczej... O takie "przesuwne" porównanie na filmiku czy na zdjęciu byłoby trudno(jak to się głównie robi chyba obecnie), tzn. nie wyglądałoby samo porównanie idealnie - trzeba by kombinować, żeby do jednakowych rozmiarów chociażby obrazu czy porównania to "sklecić". W wersji dwóch zdjęć umiejscowionych koło siebie, myślę, że to by "przeszło".

Mogłem się pomylić nie celowo w treści powyższego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 czerwca 2019, 10:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Kiedyś gdy istniało jeszcze KinoRP w Internecie co chwilę pojawiały się materiały porównawcze i zwiastuny. Dziś nie ma nawet i tego, nie licząc pojedynczych screenów.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE