Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lutego 2019, 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Anatol widziałem ten film w ramówce ale szkodaz że to dalej tylko SD. Może już niedługo film pojawi się w Ipla oraz innych kanałach HD.

Wit oczywiście że dźwięk też jest odnawiany i do tej pory często robiła to firma Toya Studios.

Przykłady z 3 filmów:
Obrazek Obrazek Obrazek

BTW wstawiono ponownie film "Lotna", tym razem z poprawnymi proporcjami obrazu - https://www.ipla.tv/wideo/film/Lotna/31 ... ab76c51e04

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lutego 2019, 22:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2016
Posty: 80
Lokalizacja: Gdynia
Zastanawiam się, jakim cudem do tej pory żadna część trylogii Chęcińskiego nie doczekała się rekonstrukcji!? 20 lat temu Polsat pokolorował "Samych swoich", ale nie była to przecież rekonstrukcja. Najbardziej takowa przydałaby się filmowi "Nie ma mocnych". Czy ktoś wie, kiedy sobie obejrzymy Pawlaków i Karguli w FHD/4K?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lutego 2019, 23:36 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Kiedy dokładnie obejrzymy nie wiem ale wymieniony przez Ciebie tytuł powinien być rekonstruowany wkrótce (może jest już w trakcie).

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lutego 2019, 23:53 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
Ma to być rekonstrukcja przeprowadzana przez jakieś studio filmowe?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lutego 2019, 07:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Zdziwilbym się gdyby filmy te nie trafiły do obecnego programu rekonstrukcji. Z tego co widzę prawa autorskie należą do Studia Kadr, natomiast nie był rekonstruowany zapewne dlatego, że nie był przez nich wyprodukowany. W pierwszej kolejności odnawiają filmy własne a nie te do których przejęli prawa po nieistniejących studiach filmowych.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lutego 2019, 11:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2018
Posty: 277
Myślę również z jasnych przyczyn, że oprócz filmów w reżyserii Pana Sylwestra Chęcińskiego pt.: "Sami swoi", "Nie ma mocnych" oraz "Kochaj albo rzuć", na digitalizację i rekonstrukcję cyfrową zasługują trzy części filmu pt.: "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" w reżyserii Pana Tadeusza Chmielewskiego.

Myślę, że jednym z miłych akcentów, wieńczących omawiane procesy na przedstawionych powyżej filmach, mogłyby być niezmienione formaty obrazu względem oryginalnych(brak "przeformatowania"; istnienie tylko i wyłącznie wersji w oryginalnym formacie obrazu po rekonstrukcji cyfrowej). Jedynym tytułem, któremu myślę, że najbardziej grozi "przeformatowanie", mógłby być film: "Sami swoi" ze względu na swój oryginalny format obrazu, którym to najprawdopodobniej jest: 1,37:1. Jednakże dwie kolejne części tej trylogii, czyli: "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć" to już chyba format: 1,66:1(cienkie czarne pasy, kaszety, po bokach ekranu(w formacie 16:9), jak w np. przypadku bodajże niegdysiejszej emisji chyba zrekonstruowanego cyfrowo filmu: "Austeria" w telewizji Polsat). Trzy części filmu: "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" to format z tego co widzę: 2,35:1 i sądzę, że tutaj nie doszłoby do "przeformatowania" formatu obrazu, tj. mam taką nadzieję.

Również jest to dla mnie, trudna sprawa do przyjęcia "do wiadomości"...
Próbując dociec dlaczego tak jest i co najważniejsze jakie są plany wobec tych tytułów odnośnie ich digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej, można moim zdaniem nie otrzymać takowych informacji, bądź zdziwić się szczątkowymi przesłankami, które mogą stać za takim a nie innym stanem rzeczy.
Nie wiem czy jest to potraktowanie przez konkretnych ludzi, w konkretnym czasie, filmów komediowych jako gorszych od innych gatunków filmowych, pod względem właśnie gatunkowym, czy też nie. Wszak np. nieustannej popularności, wysokiej oglądalności od lat tych tytułów, wśród naszego polskiego społeczeństwa, chyba nie trzeba przypominać, jak i innych argumentów "za" digitalizacją i rekonstrukcją cyfrową tych tytułów. Wiem, że dla niektórych być może popularność nie jest wyznacznikiem jakości i szanuję to zdanie, jednakże mimo wszystko myślę, że i ją trzeba uszanować.
Jeżeli np. koloryzację filmów z 2000 roku: "Sami swoi", i trzech części filmu: "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" "traktować" jako rekonstrukcję cyfrową, to tym bardziej uważam to za "nieporozumienie". Choć fakt, porównując dostępne wersje emisyjne "czarno-białe" ze "skoloryzowanymi", różnica jakościowa pozytywna, występuje na korzyść wersji "pokoloryzowanej" głównie ze względu na kolor, ale i przede wszystkim wyższą rozdzielczość w jakiej zostały zapewne zeskanowane na rzecz koloryzacji. Co moim zdaniem, w żaden sposób nie "usprawiedliwia" ewentualnej niechęci do przeprowadzenia digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej omawianych tytułów.
Być może również w jakiś sposób, w tej sprawie występuje rozumowanie finansowe, tj. takie, że jest dobrze i będzie dobrze pod tym względem tak jak jest.
Nie wiem czy np. też w tych sprawach istnieje problem natury prawnej.

Ja zdziwiłbym się również, choć z drugiej strony na podstawie "różnych rzeczy" w tych sprawach, nie zdziwiłbym się niestety, gdyby te wszystkie wyżej wymienione sześć tytułów filmowych, nie zostały poddane procesom digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej w ramach obecnie trwającego "Programu". Na przykład dużym prawdopodobieństwem w moim mniemaniu, może być niestety poddanie omawianym procesom tylko filmów: "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć".

Nie wiem czy koniecznie jest stosowana taka "filozofia", że w pierwszej kolejności digitalizują i rekonstruują cyfrowo tytuły, które sami wyprodukowali, a dopiero później te do których przejęli prawa. Możliwe. Tak w ogóle to nie sprawdzałem dokładnie, ale niektóre, te, które "nie są ich od początku" również zostały zdigitalizowane i zrekonstruowane cyfrowo.

Co prawda to chyba trylogia w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego jest pod względem "dysponowania prawami" filmami "wspólnymi" "w zasięgu": SF Kadr, Tor i Zebra oraz FN, którymi chyba "nadzoruje": SF Kadr. Być może inaczej ma się ta sprawa z trzema częściami filmu: "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" sądząc choćby po danych tu dostępnych: http://bip.kadr.com.pl/bip/index.php?id=157&id2=162

Być może mylę się w którymś miejscu, pisząc treść powyższej wiadomości, jednak nie było to moim celem. Przedstawiam tam również swoją opinię. Za wszelkie błędy przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lutego 2019, 09:54 

Dołączył(a): 05 maja 2017
Posty: 51
To już serial Droga nie wystarcza? Tam też są Kargule i Chęciński...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lutego 2019, 17:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Jest kolejny serial po rekonstrukcji cyfrowej w dwóch formatach (16:9 i 4:3) a mianowicie "Życie na gorąco". Z tego co pamiętam za odnowienie odpowiedzialna jest firma Fixafilm.
https://cyfrowa.tvp.pl/website/zycie-na-goraco,38094031

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lutego 2019, 11:32 

Dołączył(a): 10 gru 2018
Posty: 5
Holt_ napisał(a):
A czy ktoś na forum ma może informacje, czy jest w planach rekonstrukcja cyfrowa serialu "Lalka"?


Będzie pełna rekonstrukcja serialowej "Lalki" z przeznaczeniem na emisję telewizyjną :icon_twisted:

Wit napisał(a):
A tak przy okazji zapytam się,czy podczas zabiegów rekonstrukcyjnych obrazu jest też w jakiś sposób odnawiana ścieżka dźwiękowa,czy ten element jest pozostawiany bez zmian?


W przypadku Rekonstrukcji TVP czyszczenie dźwięku jest przeprowadzane w studiach Polskiegio Radia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lutego 2019, 17:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Ciekaw jestem czy "Polskie drogi" i "Noce i dnie" zostaną zdigitalizowane czy może zrekonstruowane. Oba zasługują na gruntowne odnowienie.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lutego 2019, 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2016
Posty: 494
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty na Forum KP: 1440
Wczoraj na Kino Polska była emisja zrekonstruowanej "Siekierezady",akurat jak wspomniałem o kupionej wersji DVD.Może czytają to forum? ;)

_________________
To jest Twoja Bonecka,to jest moja Bonecka,a to jest Bonecka Kanonia 8


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lutego 2019, 08:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
O ile pamiętam, to już od dawna emitują zrekonstruowaną "Siekierezadę" tylko po raz pierwszy w HD.

Serial "Chłopi" za śmieszne pieniądze 26,49 zł https://merlin.pl/chlopi-blu-ray-jan-ry ... i/3858397/ W innych za około 30 zł.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE