Forum Polskiego Kina

Teraz jest 2 października 2024, 00:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 216  Następna
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 stycznia 2019, 00:13 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Na VOD pojawił się serial "Tajemnica Enigmy": https://cyfrowa.tvp.pl/website/tajemnica-enigmy,40536155

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 stycznia 2019, 01:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Kilka dni temu dodałem go do listy, ale nie chciałem pisać trzeciego posta z rzędu. :)

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 stycznia 2019, 17:22 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
awierzb napisał(a):
Niestety, to co zrobiono ze "Zmiennikami" to totalna klapa i profanacja.
Może by jeszcze człowiek przeżył brudy w czołówce za cenę oryginalnej wersji, pamiętając że do "Alternatyw" robiono napisy od zera, aleee... pojawiła się cenzura, niestety. :-( :icon_twisted:
Serial który BYŁ praktycznie bez ingerencji cenzury przetrwał tak jedynie do dzisiejszych czasów!
Mianowicie, już w 1 i 2 odc. zmieniono piosenkę z czołówki na ostatnią wersję gdy Jacek i Kasia już się dobrze znali i spotykali. Po co robić takie rzeczy???
Pamiętajmy, że były 3 wersje piosenki Gintrowskiego nawiązującej do rozwoju sytuacji.
Dalej nie oglądałem, bo nerw mi zabrakło...


Mam dobrą informację. :)
Na vod.tvp.pl pojawiły się już skorygowane czołówki - tak więc mamy - tak jak było w oryginale - trzy wersje.
Wersja I - odcinki 1-3, 7-12
Wersja II - odcinki 4-6
Wersja III - odcinki 13-15


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 stycznia 2019, 00:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
"Doktor Ewa" po digitalizacji - https://cyfrowa.tvp.pl/website/doktor-ewa,40023218

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 stycznia 2019, 01:16 
ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2016
Posty: 621
Właśnie oglądałem pierwszy odcinek "Doktor Ewy". Najbardziej zaskakująca rzeczą jest dla mnie maksymalny bitrate, który na chwilę obecną wynosi... 21.4 Mbit/s! Tego chyba jeszcze nie było? Do tej pory maksymalny to chyba 10 lub 12 a np. oglądając "Zmienników", zwróciłem uwagę na to że kilka odcinków miało tylko 5 Mbit/s i więcej nie można było wybrać. Być może to tylko chwilowe.

Edit.
Drugi odcinek ma 12 Mbit/s a trzeci... 5.2. Hmm....

_________________
Archiwum promocji sztuki Zdzisława Beksińskiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lutego 2019, 23:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2016
Posty: 494
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty na Forum KP: 1440
Kupiłem ostatnio z listy podanej przez Mariana "Siekierezadę" po rekonstrukcji cyfrowej na DVD w promocji za 10 zł.i muszę przyznać,że w porównaniu do marnej wersji pokazywanej kiedyś w Kino Polska,ten film na nośniku bardzo dobrze się prezentuje,wyrazistość,ostrość,głębia,rzekłbym że zimę to aż czuć w powietrzu :)choć pewnie koneserzy mieli by zastrzeżenia,ale i tak moim zdaniem dobrze biorąc pod uwagę materiał źródłowy.O kadrowaniu się nie wypowiadam bo to już inna bajka.
Myślę jeszcze o zakupie "Konopielki".
Wcześniej kupiony przeze mnie serial 'Kariera Nikodema Dyzmy" też niczego sobie,może nie jakaś rewelacja,ale o wiele lepszy jak ze stacji TV z marnym bitratem.

_________________
To jest Twoja Bonecka,to jest moja Bonecka,a to jest Bonecka Kanonia 8


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lutego 2019, 00:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Na Facebooku studia KADR można wyczytać o kilku filmach które zostaly zrekonstruowane i o planach.

Cytuj:
Odszedł Wiesław Zdort. Wybitny operator, prawdziwy profesjonalista w swoim fachu, z którym w ostatnim roku rekonstruowaliśmy m.in. filmy "Bez miłości" oraz "Historia niemoralna". Kolejne filmy, które realizował, lada chwila mają również zostać poddane rekonstrukcji. Ogromny smutek, że już się nie spotkamy.

"Gdzie jest generał"
Obrazek

"Podróż za jeden uśmiech" - wersja kinowa
Obrazek


W planach jest "Hrabina Cosel" oraz "Lalka". Mam nadzieję że chętnie będą się dzielić informacjami na ten temat.


I studio TOR.
Cytuj:
Zrekonstruowaliśmy dalszych parę filmów (w tym mój „Bilans kwartalny”, który dzisiaj wojującym feministkom może się wydać pochwałą wartości dla nich przebrzmiałych), są fundusze europejskie przewidziane na rekonstrukcję wielu filmów, ale centralizacja może zagrozić terminom, które są twardo przestrzegane tak, że na horyzoncie jest jeszcze jedna szkoda, która może się naszej kulturze przydarzyć, i za która jacyś urzędnicy mogą odpowiadać osobiście.
https://tor.com.pl/film,50455

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lutego 2019, 12:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2016
Posty: 1497
Posty na Forum KP: 2675
A czy ktoś na forum ma może informacje, czy jest w planach rekonstrukcja cyfrowa serialu "Lalka"?

_________________
Film to życie, z którego wymazano plamy nudy - Alfred Hitchcock.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lutego 2019, 12:25 

Dołączył(a): 11 cze 2017
Posty: 73
Serial "Lalka" jest rekonstruowany przez TVP.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lutego 2019, 14:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 1444
Posty na Forum KP: 2318
Najprawdopodobniej będzie to tylko digitalizacja jak większość seriali z programu TVP.

Rozpiska powtórek na luty - http://rekonstrukcje.eu/hdtv.html

Gdzie jest generał?
środa 13 lutego 16:00 Kino Polska
Ciekaw jestem czy będzie to już zrekonstruowana kopia czy też ciągle stara wersja.

_________________
Lista filmów po rekonstrukcji (aktualizacja 13.10.2023)
Rekonstrukcje wydane na Blu-ray (aktualizacja 17.08.2023)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lutego 2019, 15:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2016
Posty: 1257
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
17 lutego o 20:30 na TVP Kultura "Perła w koronie". Film ten nigdy wcześniej, przynajmniej odkąd pamiętam, na tym kanale nie był pokazywany, więc zapewne można liczyć na to, że będzie to wersja po rekonstrukcji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lutego 2019, 15:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2016
Posty: 494
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty na Forum KP: 1440
A tak przy okazji zapytam się,czy podczas zabiegów rekonstrukcyjnych obrazu jest też w jakiś sposób odnawiana ścieżka dźwiękowa,czy ten element jest pozostawiany bez zmian?

_________________
To jest Twoja Bonecka,to jest moja Bonecka,a to jest Bonecka Kanonia 8


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2585 ]  Przejdź na stronę... Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 216  Następna

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Powered by: - HOSTINGHOUSE